Orlen Wisła zgodnie z planem. Górnik bez szans

W meczu 20. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe Górnika Zabrze 30:19.

Większość swojej przewagi Nafciarze zbudowali już w pierwszych 30 minutach gry. Twarda obrona i udane interwencje w bramce Marcela Jastrzębskiego sprawiły, że gospodarze mieli ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Do przerwy schodzili tylko z ośmiobramkową zdobyczą, Nafciarze zaś z dwukrotnie większą.

Po zmianie stron płocczanie nieco przygaśli, mając zapewne w głowie najbliższy pojedynek w Lidze Mistrzów. Podopieczni Xaviego Sabate zaliczyli kilku minutowy przestój bez trafienia, jednak nie miało to wpływu na dalsze losy pojedynku. Po chwili słabości, płocczanie podreperowali bilans bramkowy i w pełni kontrolowali ten pojedynek.

Górnik Zabrze – Orlen Wisła Płock 19:30 (8:16)

Strzelcy Orlen Wisła: Lučin 7, Mihić 4, Komarzewski 3, Krajewski 3, Serdio 2, Zhitnikov 2, Sroczyk 2, Mindegia 2, Piroch 2, Dawydzik 1, Fazekas 1, Šušnja 1.