Orlen Wisła z kolejnym przekonywującym zwycięstwem

W meczu 2. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pewnie pokonali przed własną publicznością Górnika Zabrze 34:25.

Spotkanie rozgrywane w piątkowy wieczór w Orlen Arenie zostało okrzyknięte hitem kolejki. Do tej rangi meczu swój poziom dostosował Górnik, który po kilkunastu minutach gry wygrywał 9:4. Radość z wyniku w szeregach zabrzańskiej ekipy nie trwała jednak zbyt długo, bo jeszcze przed przerwą płocczanie wrzucili wyższy bieg i do szatni schodzili prowadząc 17:13.

Po zmianie stron przewaga Orlen Wisły jeszcze bardziej się zarysowała, a goście byli bezradni wobec bezlitosnych kontr wicemistrzów Polski. Na boisku zameldował się mistrz świata i wieloletni gracz FC Barcelony, który w swoim debiucie zanotował kilka nieprawdopodobnych asyst, a także zapisał na swoim koncie dwa trafienia.

Nafciarze odnieśli kolejne przekonywujące zwycięstwo na ligowych parkietach, ale już w czwartek czeka ich nieco trudniejsze zadanie. Do Orlen Areny w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów przyjedzie FC Porto, a początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 20:45.

ORLEN Wisła Płock 34:25 Górnik Zabrze

ORLEN Wisła Płock: Pilipović, Jastrzębski – Daszek 3, Lučin 3, Piroch 2, Serdio 1, Šušnja, Sarmiento 2, Komarzewski 5, Krajewski 5, Perez Arce 4, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 1, Zhitnikov 3, Kosorotov 4.

Kary: Daszek 28′, Piroch 35′, Šušnja 44′ i 56’

Górnik Zabrze: Liljestrand, Kazimier – Molski 1, Tokuda, Łyżwa 1, Bachko 4, Artemenko 6, Mauer 4,  Kaczor 1, Wąsowski, Ilchenko 2, Rutkowski 2, Przytuła 4.

Kary: Mauer 10′. 26′, Kaczor 27′ i 53′, Ilchenko 57′