Orlen Wisła w półfinale Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock awansowali do półfinału Pucharu Polski. Podopieczni Xaviego Sabate spotkali się ze dużym oporem Unii Tarnów, jednak ostatecznie zwyciężyli 31:27.

Trudno się jednak dziwić płockim szczypiornistom nieco słabszej dyspozycji. Jeszcze we wtorek, Orlen Wisła w ramach Ligi Europejskiej grała na Słowacji i w drodze powrotnej zatrzymała się w Małopolsce na mecz Pucharu Polski. Można więc zatem stwierdzić, że płocczanie na parkiet w Tarnowie wysiedli prosto z autokaru co chcieli wykorzystać gospodarze.

W pierwszych 30 minutach to Nafciarze musieli gonić, głównie za sprawą dobrej dyspozycji bramkarzy Unii. Dopiero ostatnie fragmenty pierwszej połowy, pozwoliły płockim graczom by wyjść na prowadzenie, które po przerwie momentalnie urosło do 3-4 trafień.

Taką właśnie przewagę, płocczanie utrzymywali przez całą drugą część spotkania, nie forsując przy tym tempa, ale pieczętując awans do półfinału Pucharu Polski.

Szczypiorniści Wisły nie zwalniają tempa i już jutro wybiegną na parkiet Orlen Areny. Podobnie jak dzisiaj staną na przeciwko Unii Tarnów, jednak tym razem w ramach PGNiG Superligi.

Strzelcy Orlen Wisły Płock: Serdio 7, Daszek 5, Mindegia 5, Czapliński 4, Krajewski 3, Mihić 3, Lucin 1, Jurecić 1, Fernandez 1, Kosorotov 1.