Orlen Wisła Płock w fazie pucharowej Ligi Mistrzów!!!

W meczu ostatniej kolejki grupowej Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe FC Porto i awansowali do fazy pucharowej rozgrywek!

To był mecz pełen emocji i zwrotów akcji. Nafciarze świetnie zaczęli i po chwili prowadzili 8:4. Orlen Wiśle wychodziło po prostu wszystko, a gospodarze mieli ogromne problemy w ofensywie. Z biegiem czasu mecz się wyrównał, jednak pierwsza część spotkania należała do płockich szczypiornistów, którzy mieli dwie bramki przewagi.

Po zmianie stron dowodzenie na parkiecie przejęli gracze FC Porto. Nafciarze szybko stracili przewagę i musieli gonić wynik. W 48 minucie mistrzowie Portugalii wygrywali 22:19 i faza pucharowa zaczęła się płocczanom wymykać z rąk.

Gracze Xaviego Sabate wykazali się niezwykłym spokojem i z każdą kolejną minutą przewaga gospodarzy topniała. W 59 minucie płocczanie ponownie wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końcowej syreny.

Rywalem Nafciarzy w 1/8 Ligi Mistrzów będzie francuskie HBC Nantes.

Strzelcy Orlen Wisła: Strzelcy: Lucin 9, Mihić 5, Komarzewski 4, Serdio 3, Daszek 2, Sunsja 1, Krajewski 1, Dawydzik 1, Zhitnikov 1, Kosorotov 1.