Orlen Wisła jedną nogą w FINAL4 Ligi Europejskiej

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zrobili pierwszy krok w kierunku turnieju finałowego Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym podopieczni Xaviego Sabate pokonali na wyjeździe Kadetten Shaffhausen 33:31.

Zdecydowanym faworytem w tym dwumeczu są Nafciarze, którzy dobrymi występami w fazie grupowej otworzyli sobie łatwiejszą ścieżkę awansu do Final4. W pierwszych minutach meczu gra toczyła się bramka za bramkę, ale z biegiem czasu Nafciarze wypracowali sobie czterobramkową przewagę. Końcowe fragmenty pierwszej połowy należały jednak do gospodarzy, którzy zmniejszyli prowadzenie do jednej bramki.

Po zmianie stron Nafciarze wyszli na kilkubramkowe prowadzenie, które utrzymywali przez większą część drugiej połowy. W 54 minucie płocczanie prowadzili jeszcze 33:27, jednak ostatnie fragmenty meczu należały do gospodarzy, którzy odrobili część strat i 3 maja stawią się w Orlen Arenie z nadzieją na odrobienie dwóch bramek przewagi.

Strzelcy Orlen Wisły Płock: Mihić 6, Zhitnikov 5, Mindegia 5, Lućin 4, Kosorotov 4, Daszek 3, Szita 3, Serdio 2, Krajewski 1.