Orlen Wisła bezlitosna w starciu z Pogonią

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock odnieśli kolejne pewne zwycięstwo na parkietach PGNiG Superligi. Podopieczni Xaviego Sabate w meczu 6. serii gier pokonali na wyjeździe Sandrę SPA Pogoń Szczecin 31:15.

Praktycznie od pierwszego gwizdka aż po końcową syrenę losy meczu były rozstrzygnięte. Nafciarze szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę, a gospodarze nie mogli sprostać płockiej defensywie.

Po zmianie stron Orlen Wisła prowadziła już 21:9, ale po chwili nieco zwolniła. Nie zmieniło to jednak obrazu całego spotkania i mimo to płocczanie wciąż powiększali przewagę.

Po raz kolejny świetne wejście do bramki zaliczył Marcel Jastrzębski, który po raz trzeci z rzędu odebrał nagrodę dla najlepszego gracza meczu. 19-letni golkiper bronił w pierwszej połowie na poziomie 57% i wydatnie przyczynił się do kolejnego zwycięstwa Nafciarzy:

– Mówił Marcel Jastrzębski

Teraz naszych szczypiornistów czeka przerwa reprezentacyjna, a na parkiety PGNiG Superligi Orlen Wisła wróci 19 października i zmierzy się z Energą MKS Kalisz.