Orlen Wisła bez mistrzostwa

W ostatnim meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock zremisowali w regulaminowym czasie gry z Łomżą VIVE Kielce 20:20.

Niestety, to za mało by sięgnąć po mistrzostwo Polski, które po raz kolejny pojechało do Kielc. Podopieczni Xaviego Sabate byli naprawdę blisko, by przerwać hegemonię VIVE. Do przerwy prowadzili 12:10, a po wznowieniu gry przewaga wzrosła nawet do pięciu bramek.

Piętą achillesową płockiego zespołu okazały się być rzuty karne, których Wisła nie wykorzystała aż sześć. W meczu nie brakowało kontrowersyjnych decyzji, emocji czy czerwonych kartek. Już w pierwszej minucie z boiska wyleciał Mirsad Terzić, a następnie Przemysław Krajewski.

Sędziowie nie oszczędzili także Leona Sunsji oraz po kieleckiej stronie Sancheza-Migalliona oraz Tomasza Gębali, który obejrzał niebieski kartonik. Koniec końców, mistrzostwo po raz kolejny powędrowało do Kielc, a Nafciarze muszą zadowolić się ze srebrnych medali.

Orlen Wisła Płock – Łomża Vive Kielce 20:20 k. 3:5 (12:10)

Orlen Wisła: Morawski, Witkowski – Daszek 4, Lucin, Jurecić, Fernandez 1, Serdio 5, Susnja, Szita 2, Krajewski, Terzić, Mihić, Czapliński, Mindegia, Żytnikow 2, Kosorotow 6