Olsztyńska klątwa przełamana. MON-POL z kompletem punktów

W meczu 16. kolejki I ligi koszykówki kobiet MON-POL Płock wygrał na wyjeździe z Agapitem Olsztyn 71:66.

Po kilku porażkach z rzędu w bezpośrednich pojedynkach z Olsztynem nareszcie udało się zdobyć komplet punktów, a także sięgnąć po czwarte z kolei zwycięstwo na ligowych parkietach. Te nie przyszło jednak łatwo, bo choć płocczanki dobrze zaczęły wypracowując sobie przewagę, to z biegiem czasu zaczęła ona topnieć.

W trzeciej kwarcie gospodynie wyszły na prowadzenie i przejęły inicjatywę nad spotkaniem. Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie której początek nie zwiastował nic dobrego, bowiem MON-POL miał do odrobienia już osiem punktów.

Płocczanki wrzuciły wyższy bieg, przewaga zaczęła maleć, aż w końcu udało się przełamać gospodynie i wyjść na prowadzenie. Dziesięć sekund przed końcową syreną nerwy na wodzy utrzymała Martyna Pająk, skutecznie egzekwując dwa rzuty osobiste, zamykając te spotkanie.