Okazałe zwycięstwo Wisły w derbach Płocka

Po 20 latach byliśmy świadkami piłkarskich derbów Płocka, czyli pojedynku pomiędzy drugim zespołem Wisły Płock, a Stoczniowcem. To wszystko rozegrało się w ramach 13. kolejki IV ligi w której Nafciarze pewnie pokonali rywali 5:0.

Faworytem w tym starciu byli gracze Wisły, jednak piłkarze z lewobrzeżnej części Płocka nie czuli się na straconej pozycji i chcieli podjąć rękawice w tym pojedynku.

Szybko jednak Stoczniowiec został sprowadzony na ziemię, bowiem już w 4 minucie dla Wisły trafił Kacper Rogoziński, dając swojemu zespołowi prowadzenie w tym spotkaniu. Nafciarze zdecydowanie przeważali w pierwszej połowie w której mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jedną z nich w 38 minucie wykorzystał Patryk Szczepański i mieliśmy już 2:0 dla Wisły.

Po zmianie stron Stoczniowiec chciał szybko zdobyć bramkę kontaktową. Podopieczni Damiana Kijka próbowali przejąć inicjatywę na boisku, jednak nie trwało to zbyt długo. Stocznia miała duże problemy z rozprowadzeniem akcji na połowie rywali, którzy dobrze radzili sobie dzisiaj w destrukcji.

Kolejne minuty to ponownie przejęcie inicjatywy przez płocką Wisłę, a piłka często wędrowała pod pole karne gości. Nafciarze często obnażali słabości Stoczniowca, w efekcie czego w 66 minucie do bramki Tokarskiego trafił Dawid Klepczyński. Dwie minuty później prowadzenie swojego zespołu podwyższył Tomasz Walczak, a w 76 minucie wynik na 5:0 ustalił Igor Drapiński.

Fotorelację z derbów Płocka obejrzycie TUTAJ.

Wisła II Płock – Stoczniowiec Płock 5:0 (2:0)

1:0 – Kacper Rogoziński 4′

2:0 – Patryk Szczepański 38′

3:0 – Dawid Klepczyński 66′

4:0 – Tomasz Walczak 68′

5:0 – Igor Drapiński 76′

Wisła: 12. Bartłomiej Gradecki (83′ 1. Kamil Zapytowski), 3. Milan Obradović (59′ 5. Igor Drapiński), 8. Łukasz Mościcki (74′ 74. Piotr Dominik), 9. Luka Susnjara (46′ 70. Radosław Cielemęcki), 10. Dawid Krzyżański (83′ 44. Miłosz Iżewski), 14. Dawid Burka (c), 17. Kacper Rogoziński, 18. Patryk Szczepański, 20. Dawid Klepczyński, 28. Mateusz Lewandowski (78′ 89. Adam Iwiński), 99. Tomasz Walczak (68′ 11. Gabriel Wiącek).

Stoczniowiec: 87. Adrian Tokarski, 3. Kamil Dąbrowski (83′ 7. Szymon Rutkowski), 4. Artur Ignaczewski, 5. Krystian Skierkowski, 6. Przemysław Kowalczyk, 9. Krystian Majchrzak (83′ 8. Mateusz Zimny), 10. Łukasz Trzciński, 11. Oliwer Osmański (75 ’16. Damian Koryto), 14. Kacper Orłowski, 17. Piotr Majchrzak (68′ 20. Michał Dubiel), 19. Mateusz Nowak.