Niesamowita pogoń płockich koszykarek!

W meczu 11. kolejki I ligi koszykówki kobiet MON-POL Płock pokonał na własnym parkiecie AZS Uniwersytet Warszawski 55:51.

Ku uciesze kibiców, koszykarkom Ireneusza Jasińskiego udało się przerwać serię trzech porażkę z rzędu i zapunktować za dwa.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo zwłaszcza, po pierwszej, fatalnej kwarcie, którą MON-POL przegrał 4:17. W kolejnych partiach przewaga urosła aż do 19 oczek, ale w ostatniej kwarcie stopniała ona do ośmiu punktów.

Płockie koszykarki rzuciły się do odrabiania start, ale przyjezdne początkowo odparły atak. Później jednak nie wytrzymały presji i zaliczyły czterominutowy przestój bez zdobyczy punktowej. Błyskawicznie wykorzystał to MON-POL rzucając w tym czasie jedenaście punktów, odwracając tym samym losy spotkania.