Nareszcie! Wyjazdowy komplet punktów płockiej Wisły

Grodzisk Wielkopolski szczęśliwy dla Nafciarzy! W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock pokonali Wartę Poznań 2:1 i sięgnęli po pierwsze wyjazdowe punkty w sezonie.

Długo kibice płockiego klubu musieli czekać by cieszyć się z punktów wyjazdowych. Ostatnio miało to miejsce w ubiegłym sezonie 24 kwietnia, wówczas Nafciarzom udało pokonać się na wyjeździe Górnika Zabrze.

Wracając do dzisiejszego starcia, gospodarze poczuli jak niesprawiedliwa potrafi być piłka. To Warta w pierwszej połowie prowadziła grę i była stroną dominującą. Gospodarze częściej gościli także pod bramką Krzysztofa Kamińskiego, który w 44 minucie popisał się fantastyczną interwencją na linii bramkowej, ratując swój zespół od utraty gola.

Dosłownie przed przerwą pierwszą, groźną akcję pod bramką Warty przeprowadzili płocczanie. Dobrze na lewym skrzydle odnalazł się Piotr Tomasik, który wypatrzył w szesnastce dobrze ustawionego Radosława Cielemęckiego, a ten mimo młodego wieku, ze stoickim spokojem, technicznie, umieścił piłkę w krótkim rogu bramki gospodarzy.

Kilka sekund później rozbrzmiał gwizdek kończący pierwszą część spotkania, a Nafciarze udali się do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugich 45 minutach podopieczni Macieja Bartoszka starali się więcej rozgrywać piłki i przenosić grę pod bramkę rywali. Ci jednak dobrze byli ustawieni w środku pola i oddalali zagrożenie na połowę Nafciarzy. W 64 minucie katastrofalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Warty Poznań. Adrian Lis za lekko chciał odegrać do swojego kolegi, piłka trafiła pod nogi Kristian Vallo, który wyłożył piłkę do pustej bramki Łukaszowi Sekulskiemu.

Ambitni gospodarze próbowali za wszelką cenę doprowadzić do bramki kontaktowej, ale dzielnie trzymała się płocka defensywa. Ukłon w stronę gospodarzy w doliczonym czasie gry zrobił Damian Rasak, który po dośrodkowaniu Łukasz Trałki pokonał swojego bramkarza. Poznaniacy uwierzyli jeszcze, że mogą wyrównać, a w pole karne Wisły powędrował nawet ich golkiper. Czasu jednak było za mało i to Nafciarze cieszą się z pierwszych wyjazdowych punków w sezonie 2021/2022!

Warta Poznań – Wisła Płock 1:2 (0:1)

0:1 – Radosław Cielemęcki 45+2′

0:2 – Łukasz Sekulski 64′

1:2 – Damian Rasak 90+3′ (sam.)

Warta: 1. Adrian Lis – 4. Robert Ivanov, 44. Dawid Szymonowicz, 6. Łukasz Trałka – 2. Jan Grzesik, 20. Szymon Czyż (71′, 22. Konrad Matuszewski), 15. Michał Kopczyński (71′, 21. Mateusz Kupczak), 10. Milan Corryn (57′, 7. Mario Rodríguez), 77. Jayson Papeau, 3. Jakub Kiełb (71′, 17. Mateusz Czyżycki) – 9. Mateusz Kuzimski.

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 25. Jakub Rzeźniczak, 94. Dušan Lagator, 2. Damian Michalski – 15. Kristián Vallo (77′, 33. Damian Zbozień), 92. Dominik Furman (65′, 95. Damian Warchoł), 23. Filip Lesniak (57′, 6. Damian Rasak), 77. Piotr Tomasik – 14. Mateusz Szwoch, 20. Łukasz Sekulski (65′, 24. Marko Kolar), 7. Radosław Cielemęcki (77′, 46. Dawid Krzyżański).

Fot: Wisła Płock