Nafciarze zdeklasowali Zagłębie

W ostatnim meczu sezonu 2020/2021 PKO Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock wysoko pokonali przed własną publicznością Zagłębie Lubin wygrywając 4:0.

Worek z bramkami rozwiązał się już w ósmej minucie. Dobrze obsłużony Wolski wyłożył piłkę Tuszyńskiemu, który skierował ją do pustej bramki. Niespełna dwadzieścia minut później do bramki trafił już sam Wolski, pokonując w sytuacji sam na sam bramkarza przyjezdnych.

Nafciarze byli w tym meczu stroną dominującą i nie powalali rozwinąć skrzydeł miedziowym. W drugich 45 minutach na listę strzelców wpisywali się jeszcze Mateusz Szwoch oraz Alan Uryga dla którego był to ostatni mecz w niebiesko-biało-niebieskich barwach.

Mówi szkoleniowiec Wisły, Maciej Bartoszek:

Oprócz Urygi z Wisłą pożegnają się Bartłomiej Sielewski, Giorgi Merebashvili, Angel Garcia, Hubert Adamczyk, Cilian Sheridan oraz Airam Cabrera. Wisła sezon zakończyła na dwunastej pozycji.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)

1:0 – Patryk Tuszyński 8′

2:0 – Rafał Wolski 26′

3:0 – Mateusz Szwoch 55′

4:0 – Alan Uryga 90′

Wisła: 99. Bartłomiej Gradecki – 15. Kristián Vallo, 25. Jakub Rzeźniczak (85′, 5. Bartłomiej Sielewski), 18. Alan Uryga, 7. Piotr Tomasik (82′, 24. Ángel García Cabezali) – 94. Dušan Lagator, 6. Damian Rasak – 14. Mateusz Szwoch, 21. Rafał Wolski (75′, 10. Giorgi Merebashvili), 9. Dawid Kocyła (75′, 16. Bartosz Zynek) – 8. Patryk Tuszyński (82′, 11. Piotr Pyrdoł).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 55. Damian Oko, 15. Đorđe Crnomarković (82′, 41. Milan Posmyk), 3. Saša Balić – 14. Jakub Żubrowski (65′, 4. Evgeniy Bashkirov), 8. Łukasz Poręba – 17. Patryk Szysz, 18. Filip Starzyński (82′, 99. Łukasz Łakomy), 95. Dejan Dražić (65′, 16. Adam Ratajczyk) – 13. Karol Podliński (65′, 11. Samuel Mráz).