Na luzie jedną! Jutrzenka ograła MTS Kwidzyn

W bardzo dobrych nastrojach na przerwę świąteczną udadzą się piłkarki ręczne Jutrzenki Płock. Podopieczne Marcina Krysiaka w ostatnim tegorocznym meczu ligowym pokonały przed własną publicznością MTS Kwidzyn 35:34.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami spotkanie było bardzo zacięte i trzymało w napięciu do ostatniej syreny. Kibice, mogli podziwiać piękne akcje, wieńczone spektakularnymi bramkami, a co najważniejsze obie ekipy dostarczyły wiele emocji.

Praktycznie przez cały mecz gra toczyła się bramka za bramkę, a o zwycięstwie płockiego zespołu zadecydowały ostatnie minuty meczu. Wówczas w głównej roli wystąpiła bramkarka Jutrzenki, która obroniła trzy sytuacje sam na sam, co pozwoliło płocczankom utrzymać prowadzenie i sięgnąć po komplet punktów.

Mówi szkoleniowiec zespołu, Marcin Krysiak:

Najskuteczniejszą zawodniczką w płockim zespole była Maja Kudźba, autorka dziewięciu trafień. Jutrzenka przerwę zimową spędzi na piątej lokacie w tabeli z dorobkiem 17 punktów.