MON-POL wyszarpał zwycięstwo

W zaległym meczu 21. kolejki I ligi koszykówki kobiet MON-POL Płock pokonał na własnym parkiecie GTK Gdynia 79:77.

Przez cztery kwarty obie drużyny dostarczyły wiele emocji i zwrotów akcji kibicom, którzy zdecydowali się obejrzeć ten pojedynek w środowy wieczór.

Kluczowa okazała się czwarta kwarta, a zwłaszcza jej początek. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego zdołały rzucić jedenaście punktów z rzędu, co dało im pewien komfort gry.

Przyjezdne nie załamały jednak rąk i ruszyły do odrabiania strat. W ostatnich czterech minutach to koszykarki z Gdyni punktowały, a płocczanki nie mogły przełamać niemocy w ofensywie. Całe szczęście, gościom zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu i komplet punktów pozostał w Płocku.

Mówi szkoleniowiec MON-POLU, Ireneusz Jasiński:

Dzięki wygranej płocczanki awansowały na szóstą lokatę w tabeli, a do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko dwa spotkania.