MON-POL wyszarpał zwycięstwo we własnej hali

Po cenne zwycięstwo sięgnęły w miniony weekend koszykarki MON-POL Płock. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego w meczu 2. kolejki 1 ligi pokonały we własnej hali Basket Aleksandrów Łódzki 67:64.

Mimo problemów ze skutecznością płocczanki pokazały charakter, który okazał się być nieoceniony w walce o zwycięstwo. Po pierwszej, wyrównanej kwarcie w szeregach naszego zespołu wkradło się trochę niedokładności, co szybko wykorzystały przejezdne.

Po pierwszej połowie MON-POL miał sześć punktów starty, jednak nie za specjalnie przejęły się tym płockie koszykarki. Powoli, ale skutecznie odrabiały  straty, aż w końcu w ostatniej kwarcie wyszliśmy na prowadzenie.

Jak się później okazało, nie oddaliśmy już go do końcowej syreny i płocczanki mogły cieszyć się z pierwszego kompletu punktów w sezonie. Co zdaniem trenera Jasińskiego było kluczowe w kontekście zwycięstwa?

W trzeciej serii gier MON-POL podejmie we własnej hali AZS UMCS II Lublin.