MON-POL Płock bez zwycięstwa w Warszawie

Mimo ambitnej gry, MON-POL Płock nie zdołał przełamać niepokonanej w tym sezonie Polonii Warszawa. W meczu wyjazdowym 15. kolejki I ligi podopieczne Ireneusza Jasińskiego przegrały ze stołeczną drużyną 78:89.

Płocczanki do Warszawy jechały mocno zmobilizowane i pełne nadziei na pozytywny rezultat. Po pierwszej kwarcie, kwestia wygranej była wciąż otwarta, mimo nieznacznego prowadzenia gospodyń.

Niestety, w kolejnych dziesięciu minutach, stało się to, czego płocczanki musiały się wystrzegać. MON-POL pozwolił rywalkom odskoczyć na kilkanaście punktów, w efekcie czego Polonia mogła spokojnie kontrolować ten mecz.

Mimo ambitnej postawy naszego zespołu i wygranej w ostatniej kwarcie dziesięcioma punktami, płockie koszykarki musiały uznać wyższość rywalek.

Mówi szkoleniowiec MON-POLU, Ireneusz Jasiński:

Potknięcie naszego zespołu wykorzystał KKS Olsztyn, awansując na trzecią pozycję w tabeli, spychając tym samym płocczanki na czwartą lokatę. W najbliższy weekend przed płocczankami jednak szansa na poprawę miejsca w tabeli, bowiem w Płocku stawi się wspomniana wcześniej ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego.