MON-POL melduje wykonanie zadania. AZS UW odprawiony z kwitkiem

MON-POL nie zwalnia tempa i inkasuje kolejny komplet punktów. W meczu 17. Kolejki I ligi koszykówki kobiet, podopieczne Ireneusza Jasińskiego pokonały na własnym parkiecie AZS uniwersytet Warszawski 70:66.

Dla płockiego zespołu to czwarte zwycięstwo z rzędu, jednak nie przyszło ono łatwo. Pierwsze dwie partie to wymiana ciosów. Obie ekipy grały praktycznie punkt za punkt, a na przerwie schodziły przy wyniku 29:28.

Ważna była trzecia kwarta w której płocczanki zagrały niemalże bezbłędnie. Dzięki temu, przewaga urosła już do siedmiu oczek i przybliżyła nasze koszykarki do zwycięstwa.

W ostatnich 10 minut zespół z Warszawy robił wszystko, by zniwelować stratę. W pewnym momencie przyjezdnym ta sztuka się udała, a nawet warszawianki wyszły na prowadzenie.

MON-POL zachował jednak wiele zimnej krwi, odpierając atak rywali i w ciągu kilku minut wypracował sobie przewagę, która pozwoliła zwyciężyć w tym starciu.