Męczarnie Polaków z Iranem. Bramki szczypiornistów Orlen Wisły

Kolejny mecz kontrolny przed zbliżającymi się mistrzostwami Świata rozegrali piłkarze ręczni reprezentacji Polski. Gracze Patryka Rombla w pierwszym meczu turnieju Noworocznego w katowickim spodku pokonali Iran 32:27.

Niestety, Polacy w tym meczu nie zachwycili. Zwłaszcza, w pierwszej połowie w której biało-czerwoni borykali się z nieskutecznością w ataku i nie mogli załapać rytmu w obronie. To sprawiło, że rywale do przerwy mieli jedną bramkę przewagi co nie wróżyło dobrze przed drugą częścią meczu.

W kolejnych 30 minutach w polskich szeregach doszło do lekkiego ożywienia. Biało-czerwoni wyszli na skromne prowadzenie, które utrzymywali przez dłuższy czas. Odjechać Irańczykom na dobre udało się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, jednak mimo zwycięstwa Patryk Rombel ma o czym myśleć.

Trzy bramki na swoim koncie zapisał kapitan Orlen Wisły Michał Daszek, a jedno trafienie dorzucił Przemysław Krajewski.

W drugim meczu turnieju Polacy zmierzą się dziś z trzecią siłą Afryki – Marokiem. Początek tego meczu o godzinie 17:00.