Lider za mocny dla Jutrzenki

Wysoka porażka płockich szczypiornistek. W meczu 8. kolejki I ligi grupy A, Jutrzenka Płock przegrała na własnym parkiecie z MKS Urbis Gniezno 16:33.

Podopieczne Marcina Krysiaka nie dały rady nawiązać wyrównanej walki z niepokonaną wciąż drużyną z Gniezna. Płocczanki dzielnie trzymały się tylko do 10 minuty. Po tym czasie przyjezdne zaznaczyły swoją wyższość i z wyniku 5:6, momentalnie zrobiło się 5:10.

Już do przerwy Urbis osiągnął dziesięciobramkową przewagę i jasne było, że tym razem zdobycie jakichkolwiek punktów będzie wręcz niemożliwe. Po zmianie stron mimo wysokiego prowadzenie rywalek płocczanki robiły co mogły, ale w tym dniu gnieźnianki były poza naszym zasięgiem.