Lider na kolanach. Koncert Królewskich Płock

Czwarty komplet punktów w bieżącym sezonie padł łupem Królewskich Płock. Podopieczne Adriana Piankowskiego w meczu 5. kolejki III ligi kobiet pokonały na własnym obiekcie dotychczasowego lidera Ekosport Białystok aż 5:1.

Pomarańczowe świetnie zaczęły te spotkanie, bo już po jedenastu minutach prowadziły 2:0 za sprawą trafień Klaudii Łyzińskiej oraz Aleksandry Synowiec. Tuż po przerwie prowadzenie podwyższyła Aleksandra Zając, na co chwilę później odpowiedziały przyjezdne. Płocczanki przez cały czas kontrolowały jednak wydarzenia boiskowe, a w powietrzu pachniało kolejnymi trafieniami. Do bramki ekipy z Białegostoku trafiały jeszcze Synowiec oraz Maja Zielińska, która w 78 minucie ustaliła wynik tego pojedynku.

Mówi Adrian Piankowski, szkoleniowiec Królewskich Płock:

Płocczanki z dwunastoma punktami na koncie zajmują drugą pozycję w ligowej stawce. Kolejne starcie już w nadchodzącą niedzielę, w Pabianicach.