KPS zwietrzył szansę. Baraże znacznie się oddaliły [ZDJĘCIA]

KPS Płock nie wykorzystał szansy i znacząco oddalił się od awansu do III ligi. W meczu 15. kolejki IV ligi mazowieckiej gracze Damiana Konopskiego przegrali we własnej hali z SPS Volley Ostrołęka 1:3.

Wygrana w tym starciu pozwoliłby płocczanom poważnie myśleć o zajęciu czwartego miejsca po rundzie zasadniczej, które gwarantuje udział w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pierwsza partia zdecydowanie należała do gości, natomiast kolejny set to już popis gry naszego zespołu, który zwyciężył do 15 i doprowadził do remisu w całym pojedynku.

Momentem kulminacyjnym meczu była trzecia partia, a dokładniej jej końcowe fragmenty. KPS prowadził 23:20 i był od krok od objęcia prowadzenia w całym meczu. Niestety, płocczanie zaliczyli przestój, który kosztował ich stratę pięciu punktów z rzędu, w efekcie czego to przyjezdni wyszli na prowadzenie 2:1.

Ostatni set zakończył się wynikiem 25:21 dla gości, którzy komplet punktów zabrali do Ostrołęki. Mówi prezes KPS Płock, Damian Konopski:

W nadchodzący weekend w ostatnim meczu rundy zasadniczej płocczanie podejmą na wyjeździe Siatkarza Ząbki.