Koncert Wisły w Poznaniu!

To był prawdziwy pogrom! W meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze nożni rozgromili na wyjeździe Wartę Poznań 4:0 i umocnili się na fotelu lidera.

Na pierwsze trafienie nie musieliśmy długo czekać, bo już w 14 minucie do bramki gospodarzy trafił Rafał Wolski. Siedem minut później mieliśmy już 2:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Wolski, który po raz kolejny lekkim, ale niezwykle precyzyjnym strzałem pokonał Lisa.

Mimo dwóch bramek przewagi Nafciarze nie zamierzali zwalniać tempa i kontynuowali napór na bramkę zespołu Warty. Na efekty trzeba było poczekać do ostatnich minut pierwszej połowy, a wynik podwyższył Davo, który najlepiej odnalazł się w szesnastce gospodarzy i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron podopieczni Pavola Stano od razu ruszyli do ataku. Prostopadłą piłkę otrzymał Łukasz Sekulski, który wykorzystał nienajlepszą interwencję w defensywie rywala i znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem. Mimo dogodnej pozycji do strzału, wychowanek Wisły obsłużył jeszcze podaniem Davo, a Hiszpanowi pozostało trafić do pustej bramki.

Warta Poznań – Wisła Płock 0:4 (0:3)

14′ R. Wolski, 21′ R. Wolski, 45′ Davo, 47′ Davo

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov (61. Pleśnierowicz), Matuszewski, Szymonowicz – Stavrópoulos, Corryn (31. Jak. Kiełb), Maenpaa (61. Szmyt), Kopczyński – Szczepański (61. Rakowski), Jakóbowski (61. Sarbinowski).

Wisła Płock: Gradecki – Vallo (51. Chrzanowski), Michalski, Kapuadi, Tomasik (51. Kocyła) – Szwoch (51. Rasak), Furman, R. Wolski (66. Warchoł), Davo – Sekulski (60. Kolar), Pawlak.

Fot: Mateusz Ludwiczak/Wisła Płock