Kobiece Derby Mazowsza na remis

W meczu 16. kolejki III ligi mazowieckiej piłkarki nożne Wisły Płock zremisowały na wyjeździe z Legią Warszawa 1:1.

Obie ekipy zafundowały kibicom futbol na bardzo wysokim poziomie. Gospodynie robiły wszystko aby zdominować płocki zespół i narzucić swój rytm gry. Podopieczne Adriana Piankowskiego nie pozwoliły na to legionistkom i mecz mógł rozstrzygnąć się zarówno w jedną jak i drugą stronę.

Pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie, które w 50 minucie wykorzystały błąd w rozegraniu płockiego zespołu. Nafciarki szybko się jednak pozbierał i dziesięć minut później do wyrównania doprowadziła Aleksandra Synowiec.

Mówi szkoleniowiec Wisły, Adrian Piankowski:

Mimo remisu płocczanki utrzymały pozycję lidera, jednak ich przewaga nad drugim miejsce zmniejszyła się o dwóch punktów.