Kanonada w Kielcach. Nafciarze za burtą Pucharu Polski

Szybko zakończyła się przygoda piłkarzy Wisły Płock z Pucharem Polski. Podopieczni Macieja Bartoszka w meczu 1/32 finału ulegli po dogrywce Koronie Kielce 3:4.

Nafciarze zdecydowanie za łatwo tracili bramki we wczorajszym meczu zwłaszcza, że Korona to przecież zespół pierwszoligowy. Co prawda kielczanie znajdują się na szczycie tabeli, jednak stracone cztery bramki nie świadczą dobrze o grze defensywnej.

Płocczanie pierwszą bramkę stracili już w siódmej minucie za sprawą trafienia Piotra Malarczyka. Tuż po przerwie do wyrównania doprowadził Marko Kolar, a na prowadzenie w 61 minucie Wisłę wyprowadził Damian Warchoł. Niestety, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze doprowadzili do wyrównania i jak się później okazało dogrywki.

Dodatkowy czas lepiej spożytkowali kielczanie, po dwóch kolejnych trafieniach zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek. Mówi Maciej Bartoszek, szkoleniowiec płockiej Wisły:

Warto odnotować, że w dogrywce na listę strzelców wpisał się szesnastoletni Tomasz Walczak, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie Wisły Płock.

Korona Kielce — Wisła Płock 4:3 (1:0, 2:2, 3:2)

1:0 – Piotr Malarczyk 7′

1:1 – Marko Kolar 49′

1:2 – Damian Warchoł 61′

2:2 – Dawid Błanik 84′

3:2 – Łukasz Sierpina 95′

4:2 – Mateusz Lewandowski 118′

4:3 – Tomasz Walczak 120′

Korona: 1. Marcel Zapytowski – 95. Mario Zebić, 4. Piotr Malarczyk, 14. Michał Koj, 23. Adrian Danek – 17. Dawid Błanik (91′, 77. Jakub Górski), 24. Filipe Oliveira (97′, 8. Zvonimir Petrović), 20. Marcin Szpakowski (79′, 18. Janusz Nojszewski), 7. Jakub Łukowski (106′, 21. Mateusz Lewandowski), 11. Łukasz Sierpina – 9. Adam Frączczak (76′, 6. Jacek Podgórski).

Wisła: 96. Damian Węglarz – 2. Damian Michalski, 25. Jakub Rzeźniczak (17′, 94. Dušan Lagator), 5. Anton Krivotsyuk – 9. Dawid Kocyła (64′, 7. Radosław Cielemęcki), 92. Dominik Furman (64′, 20. Łukasz Sekulski), 6. Damian Rasak, 17. Marcel Błachewicz – 24. Marko Kolar (111′, 91. Tomasz Walczak), 95. Damian Warchoł, 11. Jorginho (64′, 23. Filip Lesniak).

Żółte kartki: Łukowski, Danek, Podgórski, Petrović — Michalski, Kocyła, Cielemęcki, Krivotsyuk, Walczak.

Czerwona kartka: Cielemęcki (120′, za dwie żółte).