Kanonada bramek przy Łazienkowej. Derby dla Legii

Derby Mazowsza dla Legii Warszawa. W meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy, piłkarze Wisły Płock przegrali przy Łazienkowskiej 2:5.

Już w dziesiątej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Filip Mladenović, który skutecznie egzekwował rzut karny po faulu Kacpra Rogozińskiego na Pawle Wszołku.

Minęło raptem sześć minut i legioniści prowadzili już 2:0. Dośrodkowanie z lewego skrzydła do kompletnie niepilnowanego Kapustki, ten spokojnie przyjął piłkę, zszedł na lewą nogę i uderzył na bliższy słupek, nie dając szans Kamińskiemu.

Nafciarzom ewidentnie nie kleiła się dzisiaj gra, a kuriozalne błędy popełnialiśmy zarówno w ataku jak i w obronie. W 40 minucie po strzale głową Lopesa, świetną interwencją popisał się Krzysztof Kamiński. Nie było jednak nikogo, kto wybiłby sparowaną w bok piłkę, a dopadł do niej Mladenovć strzelając do pustej bramki.

Ostatnie minuty pierwszej części spotkania wlały jeszcze w serca płockich kibiców nadzieję na pozytywny rezultat. Najpierw w 43 minucie po niesamowitym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, do siatki trafił Dusan Lagator.

Chwilę później koszmarny błąd popełnili obrońcy Legii, który wykorzystał Rogoziński. Debiutujący w niebiesko-biało-niebieskich brawach 19-letni pomocnik wpadł z piłką w pole karne, zagrał do Leśniaka, a Słowak mocnym strzałem przy bliższym słupku zdobył bramkę kontaktową.

Niestety, chwilę po wznowieniu drugiej części spotkania znów pokonany został Kamiński. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Kapustka, który wyłożył piłkę Luquinhasowi, a Brazylijczykowi pozostało  już tylko dołożyć stopę i podwyższyć prowadzenie.

W 80 minucie wynik spotkania ustalił wcześniej wspomniany Luquinhas, który ponownie trafił do pustej bramki, jednak tym razem głową, wykorzystując błąd Kamińskiego.

Legia Warszawa – Wisła Płock 5:2 (3:2)

1:0 – Filip Mladenović 10′ (rz. k.)

2:0 – Bartosz Kapustka 16′

3:0 – Filip Mladenović 40′

3:1 – Dušan Lagator 43′

3:2 – Filip Lesniak 45′

4:2 – Luquinhas 49′

5:2 – Luquinhas 80′

Legia: 35. Cezary Miszta – 2. Josip Juranović, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk – 22. Paweł Wszołek (46′, 13. Artem Shabanov), 99. Bartosz Slisz, 24. André Martins (83′, 8. Valeriane Gvilia), 25. Filip Mladenović – 67. Bartosz Kapustka (85′, 28. Szymon Włodarczyk), 21. Rafael Lopes (77′, 30. Kacper Kostorz), 82. Luquinhas (83′, 71. Kacper Skibicki).

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali – 94. Dušan Lagator, 23. Filip Lesniak – 14. Mateusz Szwoch, 6. Damian Rasak (80′, 27. Torgil Gjertsen), 77. Kacper Rogoziński (46′, 37. Mateusz Lewandowski) – 8. Patryk Tuszyński (46′, 20. Luka Šušnjara).

Żółte kartki: Jędrzejczyk – Rzeźniczak, Rogoziński, Cabezali.