Jutrzenka wyszarpała zwycięstwo [ZDJĘCIA]

Pierwszy komplet punktów w 2021 roku zapisały na swoim koncie piłkarki ręczne Jutrzenki Płock. Podopieczne Marcina Krysiaka, w meczu 10. kolejki I ligi pokonały we własnej hali MTS Kwidzyn 29:27.

Analizując ligową tabelę, zdecydowanym faworytem do zwycięstwa były płocczanki, które wyprzedzały kwidzynianki aż o jedenaście punktów. Pierwsze minuty spotkania pokazały jednak, że wcale łatwo nie będzie, a wynik przez pierwszą część spotkania oscylował wokół remisu.

Dopiero na początku drugich trzydziestu minut, płocczankom udało się wypracować cztery trafienia przewagi, co dawało pewien komfort psychiczny. Sytuacja nie trwała niestety długo, bowiem ambitnie walczący zespół z Kwidzyna odrobił wszystkie straty, a w 48 minucie wyszedł nawet na prowadzenie. Wyraźnie podrażnione płockie szczypiornistki podkręciły tempo, w efekcie czego zdobyły trzy bramki z rzędu. MTS wciąż nacierał, łapiąc jeszcze kontakt z Jutrzenka, jednak ostatecznie komplet punktów został w Płocku.