Jutrzenka poległa w Kościerzynie [ZDJĘCIA]

Piłkarki ręczne Jutrzenki Płock nie będą dobrze wspominały wyjazdu do Kościerzyny. Podopieczne Marcina Krysiaka po dość jednostronnym pojedynku przegrały 24:32.

Płocczanki dotrzymywały kroku gospodyniom do 21 minuty. Wówczas na tablicy wyników widniał remis po 12, a nasze szczypiornistki nie pozwoliły uciec z wynikiem zawodniczkom z Kościerzyny.

Jak się okazało, decydujące dla losów pojedynku było kolejne dziewięć minut. W tym czasie płocczanki zdobyły tylko jedno trafienie, przy aż siedmiu gospodyń, które z pokaźną przewagą opuszczały parkiet udając się na przerwę.

Mimo dużych ambicji, Jutrzence nie udało się w drugich 30 minutach odwrócić losów tego pojedynku, doznając tym samym pierwszej porażki w tym sezonie. Mówi Marcin Krysiak, szkoleniowiec naszego zespołu:

Najskuteczniejsza w płockim zespole w tym spotkaniu była Agnieszka Jałoszewska, która zapisała na swoim koncie pięć trafień. W nadchodzący weekend Jutrzenka podejmie na własnym parkiecie drużynę Sambora Tczew.