Jutrzenka Płock z pierwszym kompletem punktów!

Ważne zwycięstwo płockich szczypiornistek. W zaległym meczu 1. kolejki I ligi kobiet, Jutrzenka Płock pokonała we własnej hali AZS Poznań 31:30.

Na pewno płocczanki potrzebowały tego zwycięstwa po wysokiej porażce w Gdyni. W pierwszej części spotkania kibice zgromadzeni na trybunach hali sportowej SP nr 16 oglądali bardzo wyrównane widowisko, a gra toczyła się bramka za bramkę.

Dopiero w drugich 30 minutach zarysowała się lekka przewaga naszego zespołu, który utrzymywał niewielkie prowadzenie.  W 55 minucie płocczanki miały już cztery bramki zapasu i pewnie kroczyły po pierwszy komplet punktów w sezonie.

Przyjezdne były jednak innego zdania i postanowiły walczyć do samego końca.  Na niespełna minutę do końcowej syreny AZS zniwelował starte do jednej bramki, a na kilka sekund przed końcem przechwycił piłkę i miał szanse na doprowadzenie do remisu. Gościom zabrakło jednak czasu na wyprowadzenie skutecznej akcji i ku uciesze kibiców komplet punktów pozostał w Płocku:

– Mówił szkoleniowiec Jutrzenki, Marcin Krysiak.

Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie GUKS Drwęca Novar Lubicz.