Powtórka z rozrywki. Nafciarze “tylko” remisują z Rakowem

W ostatnim czasie kibice płockiej Wisły nie mają łatwego życia. Podopieczni Radosława Sobolewskiego byli na dobrej drodze na przełamanie, jednak ostatecznie tylko zremisowali z Rakowem Częstochowa 2:2.

W pierwszej połowie obie drużyny miały po jednej doskonałej okazji do zdobycia gola. W 23 minucie Fran Tudor nie trafił na pustą bramkę z dwóch metrów, natomiast po stronie Nafciarzy dobrą okazję zmarnował Kristian Vallo, który przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Na pierwszego gola w tym meczu musieliśmy czekać do 56 minuty. Wówczas do bramki Holca trafił Patryk Tuszyński wykorzystując precyzyjne dogranie w pole karne Mateusza Szwocha.

W 70 minucie prowadzenie naszego zespołu podwyższył wprowadzony kilka minut wcześniej Rafał Wolski. Płocczanie dobrze rozprowadzili akcję prawą flanką boiska, piłka trafiła pod nogi 28-letniego pomocnika, który oddał strzał w kierunku bramki przyjezdnych. Po drodze futbolówka zahaczyła jeszcze jednego z interweniujących zawodników gości i wpadła za kołnierz Holca.

Wszystko posypało się już dwie minuty później. Niepotrzebnie przed swoją szesnastką faulował Rzeźniczak, dając częstochowianom możliwość bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego. Na taki scenariusz zdecydował się Ivi Lopez, który jednak przegrał pojedynek ze świetnie interweniującym Kamińskim. Płocki golkiper jednak totalnie był już bezradny wobec dobitki Piątkowskiego, ale zdecydowanie lepiej w tej sytuacji zachować powinni się płoccy defensorzy.

Inicjatywę na boisku przejęli gracze Marka Papszuna w efekcie czego bardzo często gościli pod naszą bramką. W niegroźnej sytuacji, fatalny błąd w swoim polu karnym popełnił Kamiński. 30-letni golkiper wyszedł z bramki do lecącej w górze piłki, jednak pierwszy dopadł do niej Tudor na którego wpadł płocki bramkarz. Sędzia Gil bez wahania pokazał na “wapno”, a szansę na wyrównanie wykorzystał Ivi Lopez.

Wisła Płock – Raków Częstochowa 2:2 (0:0)

1:0 – Patryk Tuszyński 56′

2:0 – Rafał Wolski 70′

2:1 – Kamil Piątkowski 72′

2:2 – Ivi Lopez 81′ (rz. k.)

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 15. Kristián Vallo, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali – 9. Dawid Kocyła (80′, 37. Mateusz Lewandowski), 6. Damian Rasak (80′, 94. Dušan Lagator), 23. Filip Lesniak, 17. Hubert Adamczyk (63′, 21. Rafał Wolski), 14. Mateusz Szwoch – 8. Patryk Tuszyński (87′, 27. Torgil Gjertsen).

Raków: 28. Dominik Holec – 4. Kamil Piątkowski, 6. Andrzej Niewulis, 33. Jarosław Jach (73′, 17. Petr Schwarz) – 7. Fran Tudor, 10. Igor Sapała, 8. Ben Lederman, 11. Ivi López (87′, 14. Daniel Szelągowski), 77. Marcin Cebula (73′, 43. David Tijanić), 23. Patryk Kun – 21. Vladislavs Gutkovskis (87′, 18. Jakub Arak).

Żółte kartki: Uryga, Rzeźniczak, Wolski – Lederman.