Grad goli w sparingu Wisły

W drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania na Słowacji piłkarze Wisły Płock zremisowali z MKF Tatran Mikulas 4:4.

W wyjściowej jedenastce Nafciarzy znalazło się miejsce tylko dla trzech graczy, którzy w rundzie wiosennej w większym wymiarze czasowym przebywali na boisku. Poza Rasakiem, Furmanem i Chrzanowskim na boisku zameldowali się głównie młodzieżowcy, gracze testowani, ale także choćby doświadczony Krzysztof Janus, występujący w drugim zespole.

Podopieczni Pavola Stano dobrze rozpoczęli te spotkanie. W 5 minucie wynik otworzył Damian Rasak, a przed przerwą prowadzenie podwyższył Gleb Kuchko.

Po zmianie stron rywale zdobyli trafienie kontaktowe, ale chwile po tym odpowiedział Dominik Furman. Prawdziwe trzęsienie ziemii Nafciarze przeżyli między 69, a 76 minutą. Wówczas gospodarze trafili do bramki Wisły trzy razy i wyszli na prowadzenie.

Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry dla płockiego zespołu trafił Wojciech Mazurowski ustalając wynik na 4:4.