Horror w Krakowie. Wisła wyszarpała zwycięstwo!

W meczu kończącym 30. kolejkę PKO BP Ekstraklasy piłkarze nożni Wisły Płock wygrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 4:3.

Przyjemnie oglądało się grę Wisły w pierwszej części spotkania. Nafciarze grali spokojnie i często gubili wysoki pressing gospodarzy. Wynik meczu już w 10 minucie otworzył Piotr Tomasik, który huknął zza pola karnego pokonując Pawła Kieszka.

Dwie minuty później płocczanie prowadzili już 2:0, a tym razem do bramki Białej Gwiazdy trafił niezawodny Łukasz Sekulski. 31-letni napastnik wykorzystał dogranie w pole karne Marko Kolara i mimo nieczystego uderzenia piłka zatrzepotała w siatce.

Gospodarze po dwóch ciosach wyglądali na oszołomionych, a wiślacy kontynuowali swoją grę. Momentami dość nierozważnie rozgrywali piłkę spod swojej bramki, narażając się na groźne przechwyty rywali.

W 27 minucie składną akcję lewą stroną pola karnego przeprowadzili gospodarze. Z ostrego kąta Kamińskiego pokonał Ring i płocki bramkarz musiał wyciągać piłkę z bramki.

Jeszcze przed przerwą po raz drugi na listę strzelców wpisał się Łukasz Sekulski, tym razem wykorzystując dobre dośrodkowanie w szesnastkę Jorginho.

W drugiej części spotkania emocji także nie brakowało, jednak gra płockiej Wisły pozostawiała już wiele do życzenia. W 57 minucie bramkę samobójczą zdobył Marko Kolar, a kwadrans później po błędzie w obronie Adama Chrzanowskiego do wyrównania doprowadził Ondrasek.

Kiedy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami w ostatniej akcji meczu ręką we własnym polu karnym zagrywał piłkę Manu i sędzia Sylwestrzak podyktował rzut karny. W jedenastej minucie doliczonego czasu gry jedenastkę wykorzystał Mateusz Szwoch zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Wisła Kraków – Wisła Płock 3:4 (1:3)

27′ Ring, 57′ Manu, 71′ Ondrášek – 10′ Tomasik, 12′ Sekulski, 41′ Sekulski, 90+11′ Szwoch

Wisła Kraków: Kieszek – Gruszkowski, Frydrych, Sadlok (C), Ring (74. Szot) – Poletanović, Fazlagić (46. Manu) – Citaiszwili, Fernández Teijeiro, Savić (46. Cissé) – Ondrášek.

Wisła Płock: Kamiński – Vallo (79. Drapiński), Rzeźniczak (C), Chrzanowski, Tomasik (79. Lagator) – Szwoch, Furman (79. Tuszyński), Jorginho – Pawlak, M. Kolar (61. Lesniak), Sekulski (69. Michalski).