FC Porto pokonane!

Orlen Wisła Płock z awansem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Nafciarze, po bardzo zawziętym pojedynku pokonali na własnym terenie FC Porto. Tym samym zagwarantowali sobie udział w dalszej fazie tych rozgrywek.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Gra toczyła się niemalże bramka za bramkę, choć Portugalczykom udało się w pewnym momencie wyjść nawet na trzybramkowe prowadzenie. Płocczanie sprawnie odrabiali jednak straty i wraz z końcem pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 15:14 na korzyść gości.

Po przerwie role nieco się odwróciły i to Nafciarze częściej trafiali do bramki rywali. Wtedy to oni zyskali trzy gole zaliczki, choć przewagi tej nie udało się utrzymać zbyt długo. Na trzy minuty przed końcem spotkania mieliśmy remis po 27.

Końcówka okazała się kluczowa, ponieważ to właśnie nasi szczypiorniści wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Choć przed samym końcem do siatki Nafciarzy trafił jeszcze Christensen, to i tak spotkanie zakończyło się wygraną płocczan 29:28. Tym samym zapewnili sobie oni awans do dalszej fazy EHF Champions League.

Pierwsze spotkanie 1/8 finału czeka nas 27 lub 28 marca w Orlen Arenie.