Dotkliwa porażka Jutrzenki z outsiderem ligi

W meczu 14. kolejki I ligi piłkarki ręczne Jutrzenki Płock przegrały na wyjeździe z Drwęcą Novar Lubicz 27:26.

To na pewno dotkliwa porażka płockiego zespołu, który mierzył się z najsłabszym zespołem w ligowej stawce. Przed tym spotkaniem zespół z Lubicza w bieżących rozgrywkach nie zaznał smaku zwycięstwa, jednak wszystko się odmieniło po starciu z płocczankami.

Od pierwszych minut Jutrzenka narzuciła swój styl gry realizując plan nakreślony przed tym pojedynkiem. W 38 minucie podopieczne Marcina Krysiaka prowadziły 19:15 i były na dobrej drodze do zwycięstwa.

Niestety, chwila rozluźnienia i niezrozumiałe decyzje sędziowskie spowodowały, że gospodynie wyszły na prowadzenie i w 53 miały już trzy trafienia przewagi. Ta okazała się być jednak za duża i płocczanki nie zdołały odwrócić losów tego spotkania:

– Powiedział szkoleniowiec Jutrzenki, Marcin Krysiak.

Po trzynastu meczach, płocki zespół zajmuje siódmą lokatę w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów.