Doświadczenie wzięło górę. Porażka Jutrzenki z Kościerzyną

W meczu 15. kolejki I ligi piłkarki ręczne Jutrzenki Płock przegrały na własnym parkiecie z KS Kościerzyną 25:29.

Podopieczne Marcina Krysiaka źle weszły w ten pojedynek, bo już po 10 minutach przegrywały 1:6. Wypracowana przewaga przez zespół gości utrzymywała się całą pierwszą połowę, jednak tuż po przerwie Jutrzenka wzięła się za odrabianie strat.

Pięciominutowy okres dobrej gry, zakończył się wynikiem 5:1, dzięki czemu płocczanki zbliżyły się do rywalek na dwa trafienia. Niestety, przyjezdne nie dały ponieść się emocjom, dzięki czemu wyszły z kryzysu i w 42 minucie miały już cztery trafienia przewagi. Praktycznie do końcowej syreny mecz toczył się już bramka za bramkę i Jutrzenka musiała uznać wyższość rywalek.

Mówi szkoleniowiec płockiego zespołu, Marcin Krysiak:

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w płockim zespole były Marlena Muras oraz Maja Kudźba, które zdobyły po sześć trafień.

Jutrzenka z 17 punktami na koncie plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli.