Derby Płocka dla Jutrzenki

W meczu 10. kolejki I ligi piłkarek ręcznych, podopieczne Marcina Krysiaka pokonały drugi zespół płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego 25:22.

Jak na derby przystało pojedynek był bardzo wyrównany i przyniósł wiele emocji. W pierwszej części spotkania gospodynie szybko zbudowały sobie przewagę i w 20 minucie prowadziły 11:6.

Wydawało się, że Jutrzenka ma wszystko pod kontrolą, ale chwilowy przestój wykorzystał SMS, który odrobił część start i na przerwę schodził z bagażem tylko dwóch trafień. Po zmianie stron spotkanie było niezwykle wyrównanie, a gra toczyła się bramka za bramkę.

Dopiero w ostatnich minutach meczu Jutrzence udało się odskoczyć na trzy bramki, co zapewniło podopiecznym Marcina Krysiaka komplet punktów:

– Mówił, Marcin Krysiak.

Dzięki wygranej Jutrzenka awansowała w tabeli na siódmą lokatę, SMS natomiast bez zmian zajmuje dziewiątą pozycję.