Derby Mazowsza dla Legii Warszawa

W meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock przegrali na własnym boisku z Legią Warszawa 0:1.

Od pierwszych minut stroną przeważającą byli przyjezdni z Warszawy. Już w 10 minucie podopieczni Aleksandara Vukovicia mogli wyjść na prowadzenie, ale Krzysztofa Kamińskiego uratowała poprzeczka. Dobijał jeszcze Kapustka, ale świetnie zachował się płocki golkiper, który powstrzymał zawodnika Legii.

Legioniści dopięli swego w 30 minucie. Z prawej strony dobrze w pole karne dośrodkował Mladenović, gdzie spod opieki Alanowi Urydze uciekł Pekhart i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W drugiej części spotkania Nafciarze momentami przejmowali inicjatywę. W 64 minucie w szesnastkę z prawej strony wpadł Kocyła i zagrał piłkę do Sheridana, jednak po strzale Irlandyczka piłkę z linii bramkowej wybił Slisz.

Podopieczni Radosława Sobolewskiego do samego końca dążyli do wyrównania, ale najczęściej brakowało dokładności w decydujących momentach.

Wisła Płock – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

0:1 – Tomáš Pekhart 30′

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień, 2. Damian Michalski, 18. Alan Uryga – 30. Paweł Żuk (46′, 9. Dawid Kocyła), 6. Damian Rasak (86′, 11. Piotr Pyrdoł), 23. Filip Lesniak, 24. Ángel García Cabezali – 27. Torgil Gjertsen (46′, 94. Dušan Lagator), 26. Cillian Sheridan (66′, 8. Patryk Tuszyński), 14. Mateusz Szwoch (86′, 28. Maciej Ambrosiewicz).

Legia: 1. Artur Boruc – 14. Michał Karbownik (66′, 41. Paweł Stolarski), 44. William Rémy, 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Filip Mladenović – 82. Luquinhas, 99. Bartosz Slisz, 24. André Martins (83′, 39. Maciej Rosołek), 67. Bartosz Kapustka (83′, 21. Rafael Lopes) – 20. José Kanté (69′, 8. Valeriane  Gvilia), 9. Tomáš Pekhart.

Żółte kartki: Uryga, García, Szwoch – Slisz, Jędrzejczyk, Mladenović, Luquinhas.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).