Debiutujący joker w talii Sobolewskiego daje zwycięstwo Wiśle Płock!

Piłkarze Wisły Płock sięgnęli po czwarty z rzędu komplet punktów. Tym razem, płocki zespół pod wodzą Radosława Sobolewskiego pokonał Lecha Poznań 1:0.

Od pierwszych minut spotkanie nie porywało, a piłkarze obu drużyn nie odstawiali nogi w stykowych sytuacjach. Twarda gra w środku pola i dużo niedokładności, to główny obraz gry w pierwszej części spotkania.

Obie ekipy przebudziły się dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw groźną akcję przeprowadzili goście, ale z żaden piłkarzy Lecha nie zdołał zamknąć dobrze wstrzelonej piłki w pole karne przez Tymoteusza Puchacza. Minutę później gra przeniosła się pod bramkę Kolejorza, gdzie z kolei groźnie na bramkę Van Der Harta uderzał Patryk Tuszyński.

W drugich 45 minutach, ponownie oglądaliśmy dużo walki w środkowej części boiska, jednak defensywy obu zespołów pozostawiały już nieco więcej miejsca rywalom.

I tak w 57 minucie prawą stroną boiska przedarł się Filip Szymczak, który posłał piłkę ustawionego w środku szesnastki Jakuba Kamińskiego. Młody skrzydłowy dobrze zgasił piłkę, jednak sam strzał poszybował wysoko nad bramką Kamińskiego.

Chwilę później fantastyczne podanie z głębi pola z pominięciem defensywy otrzymał Patryk Tuszyński. Napastnik Nafciarzy świetnie zabrał się z piłką, ale już przegrał w spotkaniu oko w oko z bramkarzem Lecha.

Długo trener Sobolewski zwlekał ze zmianami, aż w końcu w 71 minucie na boisku pojawił się debiutujący w niebiesko-biało-niebieskich barwach Luka Susnjara. To właśnie Słoweniec dwie minuty później przeprowadził dwójkową akcję z Tuszyńskim, który dobrze dograł na piąty metr, a 23-latek dopełnił formalności uderzając na pustą bramkę.

Wisła Płock – Lech Poznań 1:0 (0:0)

1:0 – Luka Šušnjara 73′

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień, 25. Jakub Rzeźniczak, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García – 94. Dušan Lagator, 23. Filip Lesniak – 14. Mateusz Szwoch, 6. Damian Rasak (71′, 20. Luka Šušnjara), 9. Dawid Kocyła (82′, 27. Torgil Gjertsen) – 8. Patryk Tuszyński (82′, 37. Mateusz Lewandowski).

Lech: 1. Mickey van der Hart – 44. Alan Czerwiński, 13. Tomasz Dejewski, 16. Antonio Milić, 27. Tymoteusz Puchacz – 38. Jakub Kamiński (79, 74. Krystian Palacz), 6. Jesper Karlström (78′, 30. Nika Kvekveskiri), 25. Pedro Tiba, 10. Dani Ramírez (57′, 11. Filip Marchwiński), 8. Jan Sýkora (57′, 21. Michał Skóraś) – 23. Filip Szymczak.