Cenne punkty Jutrzenki

Remisem 29:29 zakończyło się spotkanie MTS Kwidzyn – Jutrzenka Płock, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Z siedmiu metrów skuteczniejsze były podopieczne Marcina Krysiaka, które zainkasowały ważne dwa punkty.

Z przebiegu całego spotkania lepsze wrażenie przez większą część meczu pozostawiła po sobie Jutrzenka. Do przerwy płockie szczypiornistki miały trzy trafienia przewagi, a po przerwie różnica urosła do sześciu bramek. Wówczas płocczanki zaliczyły bardzo kosztowny przestój przez co gospodynie odrobiły wszystkie straty.

W ostatniej minucie meczu MTS doprowadził do wyrównania, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

Mówi szkoleniowiec Jutrzenki, Marcin Krysiak:

Dla płockiego zespołu to drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie. W nadchodzącą sobotę Jutrzenka podejmie na własnym parkiecie SPR Pogoń Szczecin.