Bramkowa kanonada w sparingowym starciu z Lechią Gdańsk

W drugim sparingu podczas letnich przygotowań piłkarze nożni Wisły Płock przegrali z Lechią Gdańsk 3:6.

Spotkanie zostało podzielone na cztery kwarty i praktycznie w każdej z nich dochodziło do kilku istotnych zmian w składzie osobowym. Najlepiej gra Nafciarzy wyglądała w dwóch pierwszych partiach, kiedy na boisku przebywało większość zawodników z podstawowego składu. Dobre wrażenie w tym czasie pozostawił po sobie m.in. nowy nabytek Wisły Davo, który dwukrotnie pokonał bramkarza Lechii.

Gra posypała się w ostatniej kwarcie, kiedy do gry desygnowani zostali mniej doświadczeni gracze. Wówczas Lechici rozwiązali worek z golami i ciągu ośmiu minut zdobyli trzy trafienia.

Kolejne gry kontrolne płocczanie rozegrają 28 czerwca, kiedy najpierw zmierzą się z Radunią Stężyca, a po południu z Arką Gdynia.