Bolesna porażka MON-POLU

Dotkliwej porażki doznały koszykarki MON-POLU Płock, które w meczu 4. kolejki mierzyły się na wyjeździe z Politechniką Gdańską. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki z gospodyniami i ostatecznie przegrały aż 61:101.

Już dwie pierwsze kwarty pokazały, że nie będzie to wyrównany pojedynek. Politechnika grała świetne zawody, a płocczanki miały spory problem ze skutecznością praktycznie z każdej strefy boiska.

Po pierwszej połowie płockie koszykarki miały do odrobienia 27 punktów i mimo tak dużej przewagi nie oddały meczu bez walki. Trzecia kwarta przyniosła nieco lepszą grę i remis po 19, jednak w czwartej partii gospodynie dopełniły już tylko dzieła i zasłużenie zgarnęły komplet punktów.