Bezproblemowe zwycięstwo w Tarnowie. Witkowski z debiutem i nagrodą MVP!

W meczu 4. kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali na wyjeździe Grupę Azoty Unię Tarnów 31:24.

Mimo dość rozbieżnych celów obu drużyn w trwającym sezonie, gospodarze ambitnie próbowali dotrzymać kroku Nafciarzom. Udawało im się to mniej więcej do 23 minuty kiedy na tablicy wyników widniało 11:10 dla naszego zespołu. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania należały już jednak do Nafciarzy, którzy na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron płoccy szczypiorniści podkręcili tempo. Dosłownie w ciągu kilku minut wypracowali sobie siedmiobramkową przewagę, która utrzymywała się do końcowej syreny.

Dużą cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa dołożył od siebie Krystian Witkowski, który zadebiutował w niebiesko-biało-niebieskich barwach. 21-letni golkiper przez cały mecz bronił równo, a co najważniejsze na wysokim procencie skuteczności, dzięki czemu został wybrany MVP spotkania.

Z dobrej strony po raz kolei pokazali się Abel Serdio i Tin Lucin. Hiszpański duet był zmorą defensywy gospodarzy, a obaj Panowie zapisali na swoim koncie po osiem bramek.