Agapit Olsztyn ponownie lepszy. Trudna sytuacja płockich koszykarek

W pierwszym meczu fazy play-off I ligi koszykówki kobiet, MON-POL Płock przegrał na wyjeździe z KKS Agapit Olsztyn 71:93.

Nie sprawdziło się w tym przypadku przysłowie “do trzech razy sztuka”, bo już w trakcie rundy zasadniczej płocczanki musiały dwukrotnie uznać wyższość rywalek. Analizując przebieg pojedynku kluczowa okazała się druga kwarta w której olsztynianki zbudowały wysoką przewagę.

Piętnaście punktów do przerwy dawało pewien komfort gry, natomiast w poczynania płockich koszykarek wdarła się nerwowość. Kolejne dwie partie były już bardziej wyrównane, jednak za każdym razem z lekkim wskazaniem na KKS, który zrobił pierwszy krok w kierunku drugiej rundy fazy play-off.

Mówi szkoleniowiec MON-POLU, Ireneusz Jasiński:

Aby przedłużyć rywalizację MON-POL musi sięgnąć po zwycięstwo na własnym parkiecie, a szans na to już w nadchodzącą sobotę.