Zagłębie Lubin bez szans w Orlen Arenie

Przekonywujące zwycięstwo odnieśli dzisiaj piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Gracze Xaviego Sabate pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin 34:21.

W porównaniu do poprzednich pojedynków Nafciarzy, tym razem od samego początku narzuciliśmy swój rytm gry. Świetne interwencje w bramce notował Adam Morawski, który w pierwszej części spotkania był zaporą nie do przejścia dla szczypiornistów Zagłębia. Po kwadransie gry przyjezdni mieli na swoim koncie tylko trzy bramki i nie zapowiadało się, że ich sytuacja diametralnie ulegnie zmianie.

Obie ekipy do szatni udały się przy dziewięciobramkowym prowadzeniu naszego zespołu, a kolejne 30 minut wydawało się być formalnością. I tak też było. Co prawda Lubinianie zaczęli częściej trafiać do płockiej bramki, ale Wiślacy nie pozostawali im dłużni. Po raz kolejny dobre wrażenie pozostawił po sobie Tin Lucin, który wyrasta na nowego lidera Nafciarzy. Chorwacki rozgrywający nie tylko celnie rzucał, ale także tworzył dogodne sytuacje swoim kolegom.

Na parkiecie w dzisiejszym meczu pojawili się niemalże wszyscy zawodnicy, którzy zostali wpisani do protokołu meczowego. Na ławce cały mecz spędził tylko Krystian Witkowski, a swoje minuty otrzymał nawet Marek Daćko, pomijany w ostatnich tygodniach przez trenera Sabate.

Orlen Wisła Płock – Zagłębie Lubin 34:21 (17:8)

Orlen Wisła Płock: Morawski 1, Ahmetasević, Czapliński 6, Komarzewski 5, Mindegia 3, Daćko 2, Lucin 6, Fernandez 1, Daszek 3, Kosorotov 5, Serdio 2, Mihić, Terzić, Sunsja.