POLSKALIVE!
Sty 26, 2021
MON-POL Płock bez zwycięstwa w Warszawie

Mimo ambitnej gry, MON-POL Płock nie zdołał przełamać niepokonanej w tym sezonie Polonii Warszawa. W meczu wyjazdowym 15. kolejki I ligi podopieczne Ireneusza Jasińskiego przegrały ze stołeczną drużyną 78:89.

Płocczanki do Warszawy jechały mocno zmobilizowane i pełne nadziei na pozytywny rezultat. Po pierwszej kwarcie, kwestia wygranej była wciąż otwarta, mimo nieznacznego prowadzenia gospodyń.

Niestety, w kolejnych dziesięciu minutach, stało się to, czego płocczanki musiały się wystrzegać. MON-POL pozwolił rywalkom odskoczyć na kilkanaście punktów, w efekcie czego Polonia mogła spokojnie kontrolować ten mecz.

Mimo ambitnej postawy naszego zespołu i wygranej w ostatniej kwarcie dziesięcioma punktami, płockie koszykarki musiały uznać wyższość rywalek.

Mówi szkoleniowiec MON-POLU, Ireneusz Jasiński:

Potknięcie naszego zespołu wykorzystał KKS Olsztyn, awansując na trzecią pozycję w tabeli, spychając tym samym płocczanki na czwartą lokatę. W najbliższy weekend przed płocczankami jednak szansa na poprawę miejsca w tabeli, bowiem w Płocku stawi się wspomniana wcześniej ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego.

Ważne punkty na koncie KPS-u Płock!

W meczu 10. kolejki IV ligi mazowieckiej, siatkarze KPS-u Płock po bardzo zaciętej i emocjonującej walce pokonali w Blaszak Arenie Huragan Wołomin 3:2.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami spotkanie było bardzo wyrównane, a KPS za wszelką ceną chciał zrewanżować się siatkarzom z Wołomina za porażkę w pierwszej rundzie. Cel został osiągnięty, jednak pozostaje duży niedosyt, bowiem płocczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa nieco wcześniej.

W trzeciej partii przy stanie 1:1 KPS prowadził dziesięcioma punktami i pewnie zmierzał do objęcia prowadzenia w całym spotkaniu.nKilka niewymuszonych błędów sprawiło, że goście poczuli swoją szansę i wrócili do gry. Płoccy siatkarze roztrwonili całą przewagę i przegrali tę partię na przewagi.

Gracze Damiana Konopskiego szybko się jednak pozbierali i w czwartym secie wrócili do swojej gry. Przez cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami i ostatecznie doprowadzili do remisu. W tie-break’u płocczanie kontynuowali swoje dzieło, a cały pojedynek skutecznym atakiem zakończył Amadeusz Kopeć.

Mówi prezes KPS Płock, Damian Konopski:

Dzięki wygranej płocczanie utrzymali czwartą lokatę w tabeli, a za tydzień podejmą we własnej hali Olymp Błonie.

Sty 25, 2021
Dramatyczna końcówka i remis z Niemcami! Morawski: idziemy w dobrym kierunku

Taką reprezentację zawsze chcemy oglądać! Na zakończenie mistrzostw świat w Egipcie Polscy szczypiorniści zremisowali z reprezentacją Niemiec 23:23.

Od pierwszego gwizdka spotkanie było niezwykle wyrównane i zacięte, a po kwadransie gry na tablicy wyników widniał remis po 15. Od tego momentu Polacy stanęli mocnej w obronie, świetne parady notował Adam Morawski, a Niemcy zaczęli mylić się w ofensywie. W efekcie czego, po chwili wyszliśmy na prowadzenie trzema bramkami. Polakom nie udało się jednak utrzymać przewagi do końca pierwszej części spotkania, po której prowadziliśmy skromnym jednym trafieniem.

Po zmianie stron podopieczni Patryka Rombla ponownie przejęli inicjatywę i wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Im bliżej do końcowej syreny, tym przewaga zaczęła topnieć, aż rywale w 52 minucie doprowadzili do wyrównania.

Na dwadzieścia sekund przed końcem meczu, Alfred Gislason poprosił o czas dla swojego zespołu. Niemieccy szczypiorniści popełnili jednak błąd w ofensywie, a piłkę szybko przejął Przemysław Krajewski. Skrzydłowy Orlen Wisły Płock dograł do znajdującego się na czystej pozycji Patryka Walczaka, który w ostatniej sekundzie meczu przegrał rywalizację oko w oko z Andreasem Wolfem i obie drużyny podzieliły się punktami.

Mistrzostwa w wykonaniu biało-czerwonych podsumowuje Adam Morawski:

Nagroda dla najlepszego gracza meczu ponownie znalazła się w rękach Adama Morawskiego, który bronił z niespełna 40% skutecznością.

Polska – Niemcy 23:23 (12:11)

Polska: Morawski (13/35 – 37 proc.) – Krajewski 5 (3/3), Walczak 1, Sićko 4, Majdziński, Ossowski, Czuwara, Pilitowski 2, Moryto 3, Daszek 3 (0/1), M. Gębala 3, Przybylski 1, Dawydzik, T. Gębala 1, Chrapkowski.
Karne: 3/4.
Kary: 10 min. (Przybylski – 4 min., Walczak, M. Gębala, Chrapkowski – 2 min.).

Niemcy: Wolff (13/34 – 38 proc.), Heinevetter (0/1 – 0 proc.) – Gensheimer 3, Golla 2, Knorr, Firnhaber 1, Weber 4, Michalczik, Groetzki, Hafner 1, Schiller 3 (1/2), Kuhn 1, Bohm, Kastening 1, Schmidt 4, Drux 3.
Karne: 1/2.
Kary: 8 min. (Drux – 4 min., Firnhaber, Kuhn – 2 min.).

Sty 24, 2021
KPS żądny rewanżu. Płocczanie znają słabe punkty rywala

Arcyważny pojedynek rozegrają siatkarze KPS-u Płock. W meczu 10 kolejki. IV ligi mazowieckiej ekipa Damiana Konopskiego podejmie na własnym parkiecie Huragan Wołomin.

Przyjezdni są aktualnym liderem tabeli z przewagą jednego punktu nad zespołem z Ostrołęki oraz sześciu nad KPS-em. Należy jednak pamiętać, że Huragan ma o jeden mecz rozegrany więcej, co może być kluczowe dla dalszego układu w tabeli.

KPS aktualnie plasuje się na czwartej, ostatniej lokacie, która daje awans do fazy play-off i walki o awans do III ligi. Płocczanie nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, bowiem tuż za ich plecami znajduje się ekipa z Halinowa, która czyha na potknięcie naszego zespołu.

Mówi prezes naszego zespołu, Damian Konopski:

W pierwszym meczu obu ekip w tym sezonie padł wynik 3:2 dla zespołu z Wołomina. Tym razem, liczymy jednak na trzy punkty dla naszego zespołu, a początek meczu w niedzielę, o godzinie 15:00. Potyczkę możecie śledzić “na żywo” na oficjalnym kanale klubu na YouTube.

Sty 23, 2021
MON-POL Płock chce złamać niepokonaną Polonię. Jasiński: nie mamy nic do stracenia

Bardzo trudne zadanie czeka dzisiaj koszykarki MON-POL Płock. W meczu wyjazdowym 15. kolejki I ligi podopieczne Ireneusza Jasińskiego zmierzą się z Polonią Warszawa.

Na parkiecie zmierzą się czołowe ekipy grupy A. Koszykarki z Warszawy jak dotąd nie zaznały jeszcze smaku porażki i pewnie z kompletem punktów przewodzą w ogólnej klasyfikacji. Warszawianki w obecnych rozgrywkach prezentują bardzo stabilną i wysoką formę, dzięki czemu praktycznie zagwarantowały sobie już pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

MON-POL natomiast z 23 punktami na koncie plasuje się na wysokiej trzeciej lokacie, ale tuż za ich plecami znajdują się drużyny z Gdańska i Olsztyna. Płocczanki wciąż walczą o jak najlepsze rozstawienie w play-offach i każde punkty mogą okazać się na wagę złota.

W pierwszej rundzie w Płocku Polonia zwyciężyła 73:60, choć przez większość czasu pojedynek był bardzo wyrównany. Doświadczona ekipa ze stolicy nie dała się jednak złamać mimo naporu płockich koszykarek, ale mamy nadzieję, że tym razem rolę się odwrócą.

Mówi szkoleniowiec MON-POL Płock, Ireneusz Jasiński:

Początek dzisiejszego starcia o godzinie 16:00.

Sty 21, 2021
Pewne zwycięstwo z Urugwajem. Loczek “show” w pierwszej połowie

Kolejne pewne zwycięstwo na mistrzostwach światach odnieśli Polscy szczypiorniści. Zespół prowadzony przez Patryka Rombla pokonał Urugwaj 30:16.

Biało-czerwoni uchodzili za zdecydowanych faworytów w tym pojedynku, choć pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane. Z biegiem czasu Polacy przejmowali inicjatywę na parkiecie, choć sama gra pozostawiała wiele do życzenia. W defensywie popełnialiśmy mnóstwo prostych błędów, natomiast w ataku pozycyjnym bramkowało tempa i zdecydowania. Kolejne świetne zawody rozegrał Adam Morawski. Bramkarz Orlen Wisły Płock pierwszą część spotkania zakończył z ponad 60% skutecznością.

W drugich trzydziestu minutach gry Patryk Rombel desygnował kompletnych debiutantów. Na parkiecie zameldowali się Arkadiusz Ossowski oraz wychowanek płockiego klubu Kacper Adamaski. Wspomniana dwójka zdecydowanie ożywiła grę naszego zespołu przez co przewaga ostatecznie urosła do czternastu trafień.

Urugwaj – Polska 16:30 (9:14)

Urugwaj: Gonzalez 1, Navarrete – Cancio 6, Rostagno 2, Morandeira 1, de Argela 1, Rubbo 1, Botejara 1, Mendez 1, Chaparro 1, Velazco, Echeverry, Millan, Filabrino, Spangenberg, Liston.
Karne: 1/2.
Kary: 2 min. (Chaparro 2 min.).

Polska: Morawski, Kornecki – Moryto 8, Sićko 5, Czuwara 3, Adamski 3, Daszek 2, Walczak 2,  T.Gębala 1, Majdziński 1, Olejniczak 1, Pilitowski 1, Dawydzik 1, Przybylski, Chrapkowski, Ossowski.
Karne: 7/8.
Kary: 12 min. (Przybylski 4 min., Chrapkowski, Daszek, Walczak, Adamski – po 2 min.).

Polacy wkraczają w drugą fazę mistrzostw. Pierwsi na rozkładzie Urugwajczycy

Polscy szczypiorniści pewnym zwycięstwem nad Brazylią przypieczętowali swój awans do drugiej rundy mistrzostw świata w Egipcie. Teraz, turniej nabiera tempa, a ich pierwszym przeciwnikiem w kolejnej fazie będą Urugwajczycy.

Oprócz nich podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z Węgrami i Niemcami, z którymi poprzeczka będzie zawieszona już zdecydowanie wyżej. Urugwaj bez problemu wyszedł z grupy, dzięki wycofaniu się z mistrzostw Republiki Zielonego Przylądka, którą storpedował koronawirus.

Pozostałe dwa mecze z Niemcami i Węgrami kończyły się wysokimi porażkami, odpowiednio 43:14 oraz 44:18. Wiele wskazuje na to, że Patryk Rombel desygnuje do gry zmienników, by dać odpocząć podstawowym szczypiornistom przed decydującymi bataliami.

O szansach reprezentacji Polski na awans do ćwierćfinału mówi dyrektor sportowy SPR Wisły Płock, Adam Wiśniewski:

Pierwszą rundę mundialu świetnie zapamięta golkiper Nafciarzy Adam Morawski. Według największego handballowego portalu w Europie handball-planet, popularny Loczek był najlepszym bramkarzem w pierwszej rundzie mistrzostw w Egipcie.

Początek meczu z Urugwajem dzisiaj, o godzinie 15:30.

Sty 20, 2021
Nafciarze lepsi od Motoru Lublin [SKRÓT MECZU]

W drugim meczu sparingowym podczas obozu w Siedlcach Wisła Płock mierzyła się z Motorem Lublin. Podobnie jak w ostatnim sparingu lepsi okazali się Nafciarze, którzy zwyciężyli 2:1.

Nafciarze od samego początku byli stroną przeważającą, a swoją dominację na boisku udokumentowali po 30 minutach, gdy niezłą, zespołową akcję z bliska wykończył Cillian Sheridan. Chwilę po wznowieniu gry po przerwie do wyrównania doprowadzili rywale, a do bramki z najbliższej odległości trafił Krzysztof Ropski. Wynik spotkania w 67 minucie meczu, strzałem z dystansu ustalił Milan Obradović.

Ostatnie spotkanie kontrolne przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Nafciarze rozegrają w piątek, a ich przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk.

Skrót sparingu Wisły Płock z Motorem Lublin:

KPS Płock rusza ze szkoleniem młodzieży

KPS Płock rozszerza swoją działalność i rusza ze szkoleniem dzieci i młodzieży. To dobra okazja dla Waszych pociech, które uwielbiają siatkówkę!

Płocki klub oficjalnie rozpoczął nabór dla chłopców z roczników 2010, 2011 oraz 2012. Jeśli obecna sytuacja pandemiczna w kraju pozwoli, treningi rozpoczną się w lutym i odbywać się będą dwa razy w tygodniu.