POLSKALIVE!
Kwi 14, 2021
Wysoka porażka Jutrzenki w Gdyni [ZDJĘCIA]

Nie będą dobrze wspominały wyjazdu do Gdyni szczypiornistki Jutrzenki Płock. Podopieczne Marcina Krysiaka w meczu 15. kolejki I ligi przegrały z miejscową Arką 20:30 (8:16). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pojedynku:

Mar 31, 2021
Awans Nafciarzy do TOP8 Ligi Europejskiej [ZDJĘCIA]

Po wielkich emocjach we wczorajszy wieczór Orlen Wisła Płock wywalczyła awans do TOP8 Ligi Europejskiej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania!

Mar 30, 2021
HORROR W ORLEN ARENIE! Nafciarze w TOP8 Ligi Europejskiej!

W meczu rewanżowym Ligi Europejskiej Orlen Wisła Płock przegrała na własnym parkiecie ze Sportingiem Lizbona 25:28. Zwycięstwo czterema bramkami w Portugalii jednak zapewniło Nafciarzom awans do najlepszej ósemki rozgrywek w których naszym przeciwnikiem będzie duńskie GOG.

Nafciarze od samego początku spotkania mieli wielkie problemy ze sforsowaniem linii defensywnej przyjezdnych. Sporting odrobił lekcję domową i zmuszał Nafciarzy do rzutów z drugiej linii, gdzie płocczanie nie mieli żadnych atutów. No może poza Zoltanem Szitą, który w drugiej części meczu trzymał Orlen Wisłę przy życiu.

Ważne bramki z prawego skrzydła zdobył Przemysław Krajewski, natomiast mimo słabszego dnia ważne rzuty między słupkami odbił Adam Morawski. W ostatnich sekundach pojedynku, goście mieli okazje by doprowadzić do dogrywki.

W decydującej akcji mało precyzyjne dogranie do skrzydła wykorzystał Michał Daszek, który przejął piłkę, dając tym samym upragniony awans swojej drużynie do najlepszej ósemki Ligi Europejskiej.

ORLEN Wisła Płock – Sporting Clube de Portugal 25:28 (12:14)

Orlen Wisła: Morawski, Homayed – Daszek , Stenmalm, Ruiz Sanchez, Fernandez, Serdio, Susnja, Szita , Komarzewski, Krajewski, Terzić, Toto, Dutra , Mihić, Mindegia.

Sporting Clube de Portugal – Modalidades: Cudić, Skok, Gaspar – Veitia, Tavares , Araujo, Andriejew, Ruesga, Doroszczuk, Tavares, Salvador, Schonghart, Silva, Ribeiro, Spruk, Bingo.

Orlen Wisła przed wielką szansą. Nafciarze już dziś mogą awansować do TOP8 LE

W meczu rewanżowym TOP16 Ligi Europejskiej piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock podejmą dzisiaj we własnej hali Sporting Lizbonę. Stawką tego pojedynku jest awans do najlepszej ósemki tych rozgrywek.

Bliżej celu są podopieczni Xaviego Sabate, którzy wrócili z Portugalii z czterobramkową zaliczką. Nafciarzom było trudno sprostać twardej defensywie gospodarzy, a przewagę osiągnęliśmy w drugich trzydziestu minutach.

Sytuacja naszego zespołu przed rewanżem wydaję się być w miarę komfortowa, jednak na parkiet trzeba wyjść w pełni skoncentrowanym. Mówi skrzydłowy Orlen Wisły Płock, Michał Daszek:

W składzie zespołu z Półwyspu Iberyjskiego zabraknie dwóch kluczowych zawodników. W Orlen Arenie nie pojawią się na pewno Darko Djukić oraz Tiago Rocha, który w latach 2014-2017 bronił barw płockiego zespołu. Komfortową sytuację ma natomiast sztab szkoleniowy Nafciarzy, który ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

Początek sportowych emocji o godzinie 20:45.

Mar 27, 2021
Mecz błędów w Orlen Arenie dla płockiej Wisły

Piętnaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach PGNiG Superligi odnieśli piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. Gracze prowadzeni przez Xaviego Sabate pewnie pokonali we własnej hali Gwardię Opole 28:18.

Dzisiejsze widowisko w Orlen Arenie dalekie było od ideału. Nafciarze rozpoczęli ten mecz z zaciągniętym ręcznym, a do ich poziomu dostosowali się goście z Opola. Obie drużyny miały ogromne problemy ze skutecznością, w efekcie czego po kwadransie gry mieliśmy skromny wynik 4:3.

Dziesięć minut później po trafieniu Przemysława Zadury Gwardia doprowadziła do wyrównania, co pozytywnie podziałało na płockich szczypiornistów. Nafciarze wrzucili wyższy bieg i do końca pierwszej części spotkania to oni trafiali już do bramki. Sześć bramek z rzędu sprawiło, że znaleźliśmy się w komfortowej sytuacji przed rozpoczęciem drugiej części meczu.

W drugich 30 minutach wynik otworzył Jeremy Toto, na co dwoma trafieniami odpowiedzieli gwardziści. Sztab szkoleniowy płockiego zespołu mocno rotował składem, a więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymał kontuzjowany przez ostatnie miesiące David Fernandez.

Nafciarze nie forsowali tempa, jednak przez cały czas mieli pojedynek pod kontrolą. Obie drużyny często dopuszczały się prostych, niewymuszonych błędów, przez co widowisko nie stało na wysokim poziomie. W sumie Nafciarze tracili dzisiaj piłkę 16 razy, natomiast przyjezdni aż 19.

Mimo takiej ilości start Nafciarze pewnie sięgnęli po komplet punktów i w pełni mogą skupić się teraz na przygotowaniach do rewanżowego starcia ze Sportingiem Lizbona w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej.

Gwardia Opole chce zaskoczyć Orlen Wisłę

W meczu 18. kolejki PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock podejmą na własnym parkiecie Gwardię Opole. Podopieczni Xaviego mają za sobą ciężki mecz Ligi Europejskiej, w którym pokonali Sporting Lizbonę 29:25.

Rewanż zostanie rozegrany w najbliższy wtorek, jednak zanim do niego dojdzie, Nafciarze muszą sprostać dobrze prezentującej się w ostatniej czasie Gwardii Opole. W obecnych rozgrywkach forma graczy Rafała Kuptela dość mocno faluje i dobre występu przeplata słabszymi. W ostatniej kolejce gwardziści rozgromili Stal Mielec 41:24 i aktualnie plasują się na szóstej lokacie.

Nafciarze natomiast w dalszym ciągu okupują trzecią pozycję ze stratą trzech punktów do Azotów, które mają jednak dwa mecze rozegrane więcej. O najważniejszych aspektach w nadchodzącym starciu mówi Mikołaj Czapliński, skrzydłowy Orlen Wisły Płock:

Początek sportowych emocji w sobotę, o godzinie 15:35.

Mar 25, 2021
Jakub Rzeźniczak z nowym kontraktem

Jakub Rzeźniczak zostaje w Płocku. Nowa umowa środkowego obrońcy będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

34-letni Jakub Rzeźniczak swój pierwszy kontrakt z Wisłą Płock podpisał 11 czerwca 2019 roku. Wówczas doświadczony środkowy obrońca potwierdził swoją gotowość do wstąpienia w szeregi Nafciarzy, a niewiele później stał się pewnym punktem drużyny trenera Radosława Sobolewskiego.

Z uwagi na problemy zdrowotne sezon 2019/2020 w wykonaniu Rzeźniczaka na pewno nie był taki, jak sobie początkowo wyobrażał. W obecnych rozgrywkach sytuacja, pod tym względem, wygląda już znacznie lepiej, a Kuba jest ważnym filarem linii defensywnej. Dotychczas zagrał w 31 meczach Wisły Płock, w których zdobył 3 bramki.

Koronawirus uderza także w sport. Kijek: nie wiemy kiedy rozgrywki zostaną wznowione

W nadchodzący weekend miała rozpocząć się runda wiosenna ligi okręgowej w której aktualnym liderem jest płocki Stoczniowiec.

Na tę chwilę wiemy, że rozgrywki nie wystartują w wyznaczonym terminie, a wszystko przez przybierającą na tempie pandemię. Na pewno dla płockiego, jak i innych klubów sytuacja nie jest komfortowa, bowiem większość z nich ostatnie dwa miesiące poświęciły na przygotowania.

Mówi szkoleniowiec Stoczniowca Płock, Damian Kijek:

Na tę chwilę rozgrywki zostały wstrzymane co najmniej do 9 kwietnia, jednak mogą one rozpocząć się także z jeszcze większym opóźnieniem.

Mar 23, 2021
Orlen Wisła jedną nogą w najlepszej ósemce Ligi Europejskiej

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w pierwszym meczu fazy TOP16 Ligi Europejskiej pokonali na wyjeździe Sporting Lizbonę 29:25.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie dwoma trafieniami. Nafciarze potrzebowali trochę czasu by złapać odpowiedni rytm do którego przyzwyczaili już swoich fanów. Płocczanie rywali dogonili w trzynastej minucie, a kolejne fragmenty meczu toczyły się bramka za bramkę.

Spotkanie było niezwykle wyrównane, choć wizualnie lepiej na parkiecie prezentowali się szczypiorniści Xaviego Sabate. Nie miało to jednak przełożenia na wynik, bowiem po pierwszych trzydziestu minutach mieliśmy remis po 15.

W drugiej połowie w bramce Orlen Wisły dobre interwencje zaczął notować Adam Morawski, a w ofensywie ponownie brylował Michał Daszek. Gospodarze zaczęli się mylić prostych sytuacjach, co skrzętnie wykorzystali płocczanie, którzy w 47 minucie prowadzili 22:19.

Wynik ten rodził się jednak w bólach, ale warto zauważyć, że dobre spotkanie rozgrywali szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego. Na pięć minut przed końcową syreną gospodarze zmniejszyli różnicę bramkową do dwóch trafień, jednak szybko zdobyte bramki Szity i Daszka sprawiły, że ponownie mieliśmy komfortową przewagę

Jeszcze w ostatnich sekundach meczu wyśmienitą okazję do powiększenia przewagi miał Krzysztof Komarzewski, jednak ten trafił tylko w słupek i wiślacy do Płocka wracają z czterema bramkami zaliczki przed rewanżem.

Sporting Lizbona – Orlen Wisła Płock 25:29 (15:15)

Sporting: Cudić, Skok, Gaspar – Veitia 2, Tavares, Araujo 4, Andriejew 3, Ruesga 2, Doroszczuk, Tavares 5, Rocha 2, Salvador 1, Schonghart 3, Silva, Ribeiro 2, Spruk 1.

Orlen Wisła: Morawski, Homayed – Daszek 8, Stenmalm, Ruiz Sanchez 1, Fernandez, Serdio 2, Susnja 1, Szita 6, Komarzewski, Krajewski 2, Terzić, Toto, Dutra 1, Mihić 3, Mindegia 5.