W turnieju uczestniczyło 43 zawodników z różnych miejscowości w Polsce, m.in. z Chełmna, Warszawy, Poznania, Wrocławia i Mławy, w tym 11 mieszkańców Płocka.
Mistrzostwa rozegrano w godzinach 10:00 – 15:00. Turniej składał się z czterech rund obejmujących po cztery gry każda.
Tytuł najlepszego mieszkańca Płocka zdobyła Aneta Horaczyńska – Nowak.
Dwoje najlepszych uczestników uzyskało awans do Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Rummikub 2026:
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali punkty do ogólnopolskiego rankingu graczy Rummikub oraz do rankingu cyklu „Mazowiecka Piątka”.
Organizatorem przedsięwzięcia była Małgorzata Strzegowska – nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku oraz trener Rummikub – przy współpracy nauczycieli i uczniów szkoły. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili zarówno organizację wydarzenia, jak i atmosferę towarzyszącą rozgrywkom.
Celem organizacji I Mistrzostw Płocka Rummikub była popularyzacja gry Rummikub jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego, integrującej mieszkańców Płocka oraz rozwijającej kompetencje intelektualne i społeczne uczestników. Wydarzenie włączyło Płock do ogólnopolskiej społeczności graczy Rummikub oraz umożliwiło mieszkańcom udział w systemie ogólnopolskich rozgrywek i wydarzeń. \
Do szczegółowych celów wydarzenia należały:
Mistrzostwa mają szansę na stałe wpisać się w kalendarz płockich wydarzeń sportowo-integracyjnych.







Źródło: ZSB nr 1
pk
Komentarze