Włącz radio
ON AIR
PŁOCK FM - TWOJE ŹRÓDŁO INFORMACJI
Włącz radio
W Płocku i na Mazowszu

Płock zagrał w Rummikub. Pierwsze miejskie mistrzostwa przyciągnęły graczy z wielu miast

I Mistrzostwa Płocka Rummikub pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka odbyły się w sobotę, 9 maja 2026 r., w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku. Wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ stanowiło część cyklu Grand Prix „Mazowiecka Piątka”.

W turnieju uczestniczyło 43 zawodników z różnych miejscowości w Polsce, m.in. z Chełmna, Warszawy, Poznania, Wrocławia i Mławy, w tym 11 mieszkańców Płocka.

Mistrzostwa rozegrano w godzinach 10:00 – 15:00. Turniej składał się z czterech rund obejmujących po cztery gry każda.

Tytuł najlepszego mieszkańca Płocka zdobyła Aneta Horaczyńska – Nowak.

Dwoje najlepszych uczestników uzyskało awans do Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Rummikub 2026:

  1. Kacper Zalewski
  2. Franciszek Zalewski

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali punkty do ogólnopolskiego rankingu graczy Rummikub oraz do rankingu cyklu „Mazowiecka Piątka”.

Organizatorem przedsięwzięcia była Małgorzata Strzegowska – nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku oraz trener Rummikub – przy współpracy nauczycieli i uczniów szkoły. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili zarówno organizację wydarzenia, jak i atmosferę towarzyszącą rozgrywkom.

Celem organizacji I Mistrzostw Płocka Rummikub była popularyzacja gry Rummikub jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego, integrującej mieszkańców Płocka oraz rozwijającej kompetencje intelektualne i społeczne uczestników. Wydarzenie włączyło Płock do ogólnopolskiej społeczności graczy Rummikub oraz umożliwiło mieszkańcom udział w systemie ogólnopolskich rozgrywek i wydarzeń. \

Do szczegółowych celów wydarzenia należały:

Mistrzostwa mają szansę na stałe wpisać się w kalendarz płockich wydarzeń sportowo-integracyjnych.

 

 

Źródło: ZSB nr 1
pk

Komentarze

komentarzy