Włącz radio
ON AIR
PŁOCK FM - TWOJE ŹRÓDŁO INFORMACJI
Włącz radio
W Płocku i na Mazowszu

Konkurs „Ekocyrkularni” rozstrzygnięty

Zakończyła się V edycja konkursu „Ekocyrkularni”, którego celem jest promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym. Wzięło w nim udział 78 szkół i przedszkoli, spośród których wyłoniono 9 laureatów.

Konkurs „Ekocyrkularni” ma na celu popularyzację wiedzy na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. To model, w którym produkty, materiały i zasoby są wykorzystywane jak najdłużej, a odpady stają się surowcami wtórnymi. Do konkursu mogły zgłosić się przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które przeprowadziły zajęcia edukacyjne dotyczące gospodarki cyrkularnej.

Budujemy świadomość ekologiczną także u najmłodszych mieszkańców Mazowsza. Chcemy im pokazać, że troska o środowisko zaczyna się od małych działań. Wierzymy, że dzięki temu w przyszłości zmniejszy się liczba odpadówinformuje Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

W konkursie wzięło udział 78 placówek z całego Mazowsza. Mogły one zgłaszać jednorazowe wydarzenie: lekcję, warsztat, konkurs, imprezę szkolną, dzień otwarty na temat gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wyłoniono 9 laureatów, a szkoły otrzymają nagrody od 4 do 11 tys. zł.

Kategoria przedszkole:

Kategoria szkoła podstawowa:

Kategoria szkoła ponadpodstawowa:

Źródło: mazovia.pl
pk

Komentarze

komentarzy