W Płocku i na Mazowszu

Nafciarze przegrywają z Industrią

Prawdziwy festiwal goli, ale zakończony porażką Nafciarzy. Orlen Wisła Płock uległa na własnym terenie Industii Kielce 29:34.

Choć to płocczanie otworzyli worek z bramkami, to bardzo szybko musieli oddać prowadzenie kielczanom. Przez kilka minut Industria utrzymywała dwubramkowy dystans, choć Nafciarze nie dawali za wygraną. W pewnym momencie udało im się nawet wyjść na jednobramkowe prowadzenie.

Do przerwy najbardziej skutecznym zawodnikiem w szeregach Wisły był Tin Lucin, który zapisał na swoim koncie aż 6 trafień. Niestety, nie pomogło to płocczanom i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:14 na korzyść gości.

Początek drugiej połowy był druzgocący dla Nafciarzy, którzy po kilku oddanych punktach, musieli odrabiać aż cztery bramki straty. Rywale nie ułatwiali tego zadania raz po raz trafiając do siatki Marcela Jastrzębskiego. W pewnym momencie ich przewaga urosła aż do ośmiu trafień.

Wisła próbowała jeszcze wrócić do gry, ale dystans bramkowy okazał się zbyt duży. Tym samym Industria zapisała na swoim koncie trzy punkty i odebrała Nafciarzom pozycję lidera Superligi.

Do końca sezonu regularnego pozostały dwa mecze.