Sekcja siatkarska płockiej Wisły z inauguracyjnym zwycięstwem

Udanie sezon 2021/2022 zainaugurowali siatkarze płockiej Wisły. Ekipa Jerzego Chęcińskiego w meczu 1. kolejki III ligi pewnie pokonała na własnym parkiecie Zawkrze Mława 3:0.

Jak to na początku sezonu bywa, trudno jest oszacować możliwości poszczególnych zespołów. Zwłaszcza, że rywale Wisły nie próżnowali na rynku transferowym, ale także płocki klub poczynił sporo zmian w swojej szatni.

W pierwszym secie goście z Mławy grali beż żadnych kompleksów i dotrzymywali kroku naszym siatkarzom. Koniec końców Wisła wygrała 25:21 i w lepszych nastrojach przystępowała do dalszej części pojedynku. Kolejne partie to już głównie dominacja płocczan, co miało odzwierciedlenie w wyniku.

Drugi i trzeci set zwyciężyliśmy odpowiednio do 14 oraz 18 i komplet punktów został w Płocku. Mówi prezes sekcji, Jerzy Chęciński:

Kolejnym rywalem płockich siatkarzy będzie Jaguar Wolanów.