Włącz radio
ON AIR
PŁOCK FM - TWOJE ŹRÓDŁO INFORMACJI
Włącz radio
W Płocku i na Mazowszu

Otwarcie stacji uzdatniania wody i drogi w gminie Gąbin

Zakończyła się rozbudowa stacji uzdatniania wody w Kamieniu-Słubicach i budowa monitoringu sieci wodociągowej na terenie gminy. W inwestycji pomogło prawie 5,5 mln zł z UE. Z kolei władze regionu na remont ponad 3-kilometrowego odcinka drogi gminnej przekazały 1,6 mln zł z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Dobra wiadomość dla mieszkańców! Gmina Gąbin otrzymała w sumie ponad 7 mln zł z Unii Europejskiej i budżetu samorządu Mazowsza na inwestycje w infrastrukturę drogową i wodociągową.

Pomagamy gminom w realizacji najpilniejszych zadań, a do tych cały czas należą drogi i sieci wodociągowe. I właśnie na te zadania wsparcie otrzymała gmina Gąbin. Dzięki temu gmina rozbuduje stację uzdatniania wody i będzie monitorować sieć wodociągową. Przebudowę przeszła też jedna z ważnych dróg gminnych. Dzięki temu odciąży i zmniejszy się ruch na drogach wojewódzkich nr 574 i nr 575, a to wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów czy rolników, zwłaszcza w czasie intensywnych prac polowych” – zaznacza marszałek Adam Struzik.

Rozbudowa SUW w Kamieniu-Słubicach – dzięki unijnemu wsparciu gmina Gąbin zmodernizowała stację uzdatnia wody w Kamieniu-Słubicach i zamontowała monitoring sieci wodociągowych na terenie gminy. Rozbudowę przeszedł budynek stacji, powstały 2 stalowe zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej i odstojnik popłuczyn. Wymieniono urządzenia do uzdatniania wody, a w studni głębinowej – pompę, wodomierz i armaturę. Powstały studzienka neutralizacyjna, zbiornik na ścieki sanitarne, wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjnych i wentylacji mechanicznej.

Projekt objął też rozbudowę monitoringu sieci wodociągowej, wprowadzenie punktowego opomiarowania sieci wodociągowej i nowoczesnego systemu zdalnego odczytu wodomierzy. Istniejący system monitoringu obiektów wodociągowych i kanalizacyjnych został zintegrowany w jeden spójny system. Dzięki inwestycji gmina będzie mogła szybciej usuwać awarie, ograniczyć koszty i straty wody. Wsparcie w wysokości prawie 5,5 mln zł pochodzi z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027.

Prawie 1,6 mln zł na przebudowę drogi gminnej – dzięki wsparciu z budżetu samorządu Mazowsza gmina Gąbin wykonała przebudowę odcinka drogi gminnej nr 290605W. Prace objęły ponad 3-kilometrowy fragment o szerokości 4 metrów. Powstały nowa warstwa podbudowy z kruszywa łamanego i warstwa wiążąca, a także pobocza. Władze regionu przekazały na ten cel prawie 1,6 mln zł z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Droga nr 290605W jest ważnym ciągiem komunikacyjnym łączącym kilka miejscowości w gminie Gąbin. Mieszkańcy często z niej korzystają, ponieważ prowadzi m.in. do żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej czy kościołów, a także urzędów i sklepów. Jest to drugi etap prac prowadzonych na drodze nr 290605W w gminie Gąbin. Pierwszy objął fragment o długości ponad 600 metrów.

 

Źródło: mazovia.pl
pk

Komentarze

komentarzy