Włącz radio
ON AIR
PŁOCK FM - TWOJE ŹRÓDŁO INFORMACJI
Włącz radio
Sport

Dawid Kieplin wraca do Wisły Płock. Zasili rezerwy Nafciarzy

Po kilku latach przerwy Dawid Kieplin ponownie będzie reprezentował barwy Wisły Płock. 28-letni zawodnik dołącza do drugiego zespołu Nafciarzy i w sezonie 2026/2027 będzie występował w rozgrywkach Betclic 3. Ligi.

Urodzony 10 lipca 1997 roku w Gostyninie piłkarz swoje pierwsze kroki stawiał w Wiśle Nowy Duninów, jednak za wychowanka uznawany jest właśnie Wisły Płock. W sezonie 2013/2014 został włączony do kadry rezerw klubu, a przez kolejne lata rozwijał się w drugim zespole Nafciarzy występującym w IV lidze.

Jego dobra postawa zaowocowała debiutem w pierwszej drużynie. 27 maja 2017 roku pojawił się na boisku w wyjazdowym meczu Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice, zapisując na swoim koncie premierowy występ w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W kolejnych latach Kieplin zbierał doświadczenie na wypożyczeniach do Pogoni Siedlce oraz Lechii Tomaszów Mazowiecki. Później reprezentował również Pelikana Łowicz, a przed sezonem 2021/2022 przeniósł się do Tłuchowii Tłuchowo.

To właśnie w tym klubie spędził ostatnich pięć sezonów, stając się jedną z najważniejszych postaci zespołu. Miał znaczący udział w wywalczeniu awansu do Betclic 3. Ligi, a mimo późniejszego spadku należał do wyróżniających się zawodników drużyny. W minionym sezonie zdobył pięć bramek w 31 spotkaniach ligowych.

Imponująco prezentuje się również jego dorobek z całego pobytu w Tłuchowie. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 130 meczów i strzelił aż 105 goli, będąc jednym z najskuteczniejszych zawodników w historii klubu.

Powrót Dawida Kieplina oznacza dla Wisły II Płock pozyskanie doświadczonego zawodnika, który dobrze zna klub i realia regionalnej piłki. Jego doświadczenie oraz skuteczność mają pomóc rezerwom Nafciarzy w rywalizacji na trzecioligowych boiskach w sezonie 2026/2027.

Komentarze

komentarzy